Zavrieť

Porady

Atramentová vs. Laserová tlačiareň

Ahojte uvažujem o kúpe tlačiarne kedže tlačím priležitostne a nechcem do toho tllačit peniaze.... atramentové multifunkčné tlačiarne sú lacnejšie.... len sa bojim ako je to z tonerom či nezaschíňa...a taktiež sú aj menšie....laserové vydržia dlhšie čo sa týka náplne ani nezaschne...a taktiež sú dosť veľké.... s čim mate skúsenosť? Dik
Naposledy upravil Dav : 21.01.17 at 07:57
3 komentárov     zbaliť
buchač Záleží od slova "príležitostne".

Ak je to fakt len občasné využitie, tak nemá význam investovať do mašiny.
Veď sa vždy dá ísť s USB kľúčom do nejakej copy služby.

Teda aspoň ja tak robím...a na mašinku 3 in 1 sadá prach.
Kamilo1 jop ked bývaš v meste...ja som na dedine v bytovke a ako domový dovernik to chcem vrámci oznamov a taktiež ked treba niečo svokre do obchodu ktorý ma....
buchač Potom absolútne nevidím problém a neviem, čo riešiš.
Tlačiereň kúpiš za svoje.

Po spotrebovaní farby si dáš tonery alebo náplne do nákladov a necháš preplatiť z fondu.
Také nevieš ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Atramanetová tlačiareň nie je vobec na priležitostne tlačenie. Poznam to z tlačiarne pre foto. Ak sa k tomu nedostanem mesiac, zaschyna to. Kup najlacnejšiu laserovu. Pozri aj nejaky obchod s repasovanymi.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped súhlasím s duves
    misoft Tak potom máš nejakú divnú tlačiareň. Moja HP - tlačím niekedy aj po dvoch mesiacoch a atrament mi tam ešte nezaschol.
    duves Zaschynanie je uplne normalny jav, ak sa dlhšie nepoužíva: http://multifunkcni-zarizeni.heureka...otazka/416051/
    misoft To ja viem, ale deje sa vtedy ak sa o tlačiareň správne nestará. Pokiaľ zaparkované hlavičky nie sú utesnené - tak bude zasýchať.
    duves mam EPSON L800, neviem o tom, že tam mam niečo utesňovať
    misoft Ty nie, ale samotná tlačiareň. Zaparkuje tlačové hlavy na kraji a usadí ich do gumenného lôžka. Ak je čisté - utesí tie hlavy a nevysýchajú. Prišiel som na to pri starej HP - keď som najskôr musel vykonať čistenie a potom to šlo. Na kraji však bola trochu vytečená farba a potom to netesnilo. Teraz 1x rok sa tam pozriem a vyčistím - ak treba. A keď idem niečo tlačiť hoci aj po 1-2 mesiacoch - okamžite tlačí, žiadne vynechávanie.
    duves Mne to asi 3x blblo. Nejaka z tych farieb zaschla, nevravím, že všetky a vystup bol farebne posunuty. Musel som zapnúť čistenie hlavy. No lepšie je prevencia a raz za tyžden vytlačiť stačí malu fotku 10x15.
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    tu vobec nejde o to ktora je lepsia alebo ci nieco zaschyna, ale o to CO a KOLKO chces tlacit ...
    ci farebne prezentacie/fotky (atramentova) alebo dokumenty/text (laserova)
    tlacit dokumenty na atramentovej alebo fotky na laserovej je nezmysel

    a ak si vyberes medzi atrament/laser, tak aj v ramci tychto kategorii mas rozne typy, ktore su konstrukcne stavane na rozne objemy a pozadovane rychlosti tlace ...

    takze poradit konkretny model sa jednoducho neda
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sthruska Z daných informácií sa dá Stačí mu nejaká lacná laserová. Ja odporúčam HP.
    Kamilo1 Tato rada je uzitocna asi tak ako voda v koši....
    bubkoch mozno by si mal zapojit do citania aj mozog
    Dav Rada je užitočná, ale ak ju nechápeš, tak nemá zmysel ďalej radiť.
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kamilo1 no nevizera to zle....uvidim na dalsie rady...
    duves jednoznačne laserová, dokonca ak si šikovný, daju sa tonery naplniť vo vlastnej réžii. Na nete sa daju o tom pozriet videotutorialy.
    Kamilo1 toho sa nebojim:-) ale tak to vyzera ze kupim tu laserovu...
    Kamilo1 Tak som kupil laserovu...a som spokojny...tiche a rychle
    duves dobre si urobil
      zbaliť

    Atramentová vs. Laserová tlačiareň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.