Zavrieť

Porady

Rodicovska dovolenka matky a OCR otca - ako to sklbit?

Dobry den,
chcela by som vediet ako by som mohla vyriesit takuto situaciu?- Momentalne som so syncekom na rodicovskej dovolenke a v marci idem na planovanu operaciu. Chcela by som, aby sa pocas mojej hospitalizacie a par dni po navrate domov, kym sa zotavim, staral o synceka manzel.
Pokial viem,tak pocas rodicovskej dovolenky mi narok na PNku nevznika a tak manzel nema narok na OCR kvoli mne. Niekde som citala, ze mozem prerusit rodicovsku dov. a tak sa dat vypisat na PNku-neviete sa k tomu niekto vyjadrit, ci to tak naozaj funguje a ako presne to je?

Alebo si moze uplatnit OCR na synceka, ktory je zdravy? -moze s nim byt doma pocas mojej hospitalizacie aj potom ked uz budem doma ja, alebo to musi skombinovat s dovolenkou?
Dakujem pekne za kazdu dobru radu
Naposledy upravil bramble : 16.01.17 at 12:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze si uplatnit OCR na zdraveho syna pocas tvojej hospitalizacie a ak lekar uzna potrebu, aj po nej, platenu max. 10 dni.

    http://www.socpoist.sk/osetrovne/1294s
    Podmienky nároku
    ...
    b) osobnej a celodennej starostlivosti o zdravé dieťa do desiatich rokov veku, ak
    ...
    fyzická osoba, ktorá sa inak o dieťa stará, ochorela, bolo jej nariadené karanténne opatrenie alebo bola prijatá do ústavnej starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, a preto sa nemôže o dieťa starať (ďalej len "starostlivosť o dieťa")

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nárok na nemocenské vznikne, ak pred hospitalizáciou RD ukončíš a 1-2 dni budeš čerpať riadnu dovolenku ....Ukončenie RD treba oznámiť zamestnávatelovi písomne mesiac vopred. Po ukončení PN-ky sa znovu vrátiš na RD. Nezabudni sa odhlásiť a po ukončení PN znovu prihlásiť na dôchodkové poistenie platené štátom.
    Počas tohto obdobia môže manžel požiadať o čerpanie rodičovskej dovolenky (poberanie rodičovského príspevku. alebo výplatu materského zo SP, ak má dostatočnú dobu poistenia.)
    Neviem ako dlho predpokladáš hospitalizáciu a následnú PN, ošetrovné dieťaťa nemôže trvať viac ako 10 kal.dní.
    Naposledy upravil veronikasad : 16.01.17 at 12:49

    Rodicovska dovolenka matky a OCR otca - ako to sklbit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.