Zavrieť

Porady

Prekročil nadriadený svoje kompetencie v súvislosti s OČR?

Dobrý deň. Mám ťažko chorú mamu (má ZŤP preukaz), bývam s ňou v spoločnej domácnosti, lebo sa o ňu starám. Počas dvoch rokov som si zobral OČR (5 dní). Nadriadený odo mňa žiada potvrdenia, že žijeme spolu, o jej zdravotnom stave, že sa o ňu treba starať. Má na to právo alebo prekračuje kompetencie?
Naposledy upravil antonio29 : 16.01.17 at 20:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tlačivo Žiadosť o ošetrovné vystavuje ošetrujúci lekár, na základe posúdenia zdravotného stavu osoby, ktorá si vyžaduje ošetrovanie. Preverovanie potreby ošetrovania je v kompetencii posudkového lekára sociálnej poisťovne.

    Pre nárok na ošetrovné rodiča sa nevyžaduje spoločná domácnosť. Odkáž nadriadeného na § 39 Zákona o sociálnom poistení.
    Ošetrovné neplatí zamestnávatel, ale od prvého dňa sociálna poisťovňa, najviac po dobu 10 kal.dní.
    antonio29 Veľká vďaka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, prekraćuje. Nemusite mať spoločnú domácnosť a už vôbec ho nić do zdravotněho stavu.
    antonio29 Ďakujem.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Na potvrdení OČR je meno lekára, môže mu zavolať. /A prípadne sa zosmiešniť, volila som slušný výraz/ Predsa si to nepísal sám.

    Prekročil nadriadený svoje kompetencie v súvislosti s OČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.