Zavrieť

Porady

Musím platiť súrodencom za psa, ktorého som nezdedil?

Zdedil som rodinný dom, kde jeden zo súrodencov doniesol psa. Bez môjho súhlasu a teraz chce odo mňa, aby som na neho platil na stravu. V konaní o dedičstve pes zapísaný nieje. Musím na neho platiť? Ďakujem.
Ten dom som zdedil spolu s 3 súrodencami.
Naposledy upravil marcott : 19.01.17 at 07:59
13 komentárov     zbaliť
taiko o akej sume mesacne sa bavime ? Resp kolko by si mal prispievat Ty ?
buchač Na rovinu ???

Tvoj súrodenec nie je normálny.
Ak by si začal platiť ???
Ani Ty by si nebol normál.
Žabinka chudák pes, ktorý doplatí na hádky medzi súrodencami.. a ktorý za nič nemôže..
ivka70 a pes patril povodne porucitelovi?
veronikasad Bývaš v tom rodinnom dome po smrti rodičov, resp.kto býva v tom dome?
marcott Dom je opustený.
kopretinka dom je opustený a ten pes tam bude ako???? kto sa o neho bude starať?? to tam bude niekde na reťazi priviazaný???
bjuty smis nebudeš veriť, ale pes je strážne zviera....
jslancik chlape, z chlpatej deky to ide lepšie ako z teba...
kopretinka a doteraz ten opustený dom strážil kto? nikde nie je napísané,že to je strážny pes.si myslíš,že priviažeš psa na metrovú reťaz a to je všetko??
bjuty smis ako vieš, že bol doteraz opustený ? zdedil ho...
s tou reťazou - to si myslíš ty....preto tak reaguješ...
bjuty smis kolko sú mesačné náklady na krmivo pre psa deleno 4 súrodenci ??

3 € ? 4 ? 5??

stojí ti zato rozhádať sa zo súrodencami ? tak to sprav
ak nie, tak zaplať......
jslancik to vieš, ľudia riešia princíp, nie sumu ide o pravdu, nie o peniaze. čo tam po vzťahoch, tie sú asi bezcenné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Stali ste sa majiteľmi domu - z toho titulu vám vyplývajú aj určité povinnosti je na vás - ako sa dohodnete - či už na údržbe, opravách, poplatkoch, energiách, strážení ... a pod. Prípadne na predaji domu.
    Je len na vás, či sa dohodnete, alebo si budete robiť napriek ... alebo sa budete súdiť ... ???

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Buď rád, že namiesto psa neprenajal strážnu službu...
    Vieš, koľko tá berie na hodinu?
    A že nepýta /zatiaľ/ aj na daň za psa, príp. očkovanie, čipovanie, zverolekára... či je to len nejaký neprihlásený orech z ulice?
    "Značkový" pes to asi nebude...
    Ale teraz vážne:
    Je to "samoobslužný" havo? Že otvorí mu vrece granúl a on sa obslúži, alebo ho bude chodiť súrodenec pravidelne chodiť kŕmiť - pešo, na bicykli, busom, alebo si máš pripraviť aj peniaze za benzín? Keď by sme už išli ad absurdum...
    Alebo sa oňho budú starať susedia?
    Môžeme sa len domnievať, lebo veľa si toho teda nenapísal...
    A nezabúdať, že je to živý tvor, za ktorého je jeho majiteľ zodpovedný... Máte bránu a oplotenie v takom stave, že ju pes neprekoná, neujde a neublíži /keďže netušíme, o akú rasu sa jedná, ale ak má strážiť, tak čivava to asi nebude/ či...?
    Naposledy upravil Oliwa : 20.01.17 at 09:14

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    možno off, ale poviem k tomu len jedno. CHUDÁK PES!!!

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Čo je to za psa? Nejaká čistokrvá rasa s papiermi v hodnote niekoľko tísíc EUR? Lebo snáď nechceš, aby notár do zoznamu majetku napísal "pes - miešanec"?

    A choď na to logicky.

    "..jeden zo súrodencov doniesol psa. Bez môjho súhlasu.."

    Koho je to pes? Tvoj? Ak nie, prečo by si mu mal platiť krmivo? A prečo by si vôbec "musel"?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik hm, nezdá sa mi to. keby to bolo také jasné, tak sa snáď nebude pýtať takú blbosť. podľa mňa nám niečo zabudol napísať...
    marcott Ospravedlňujem sa, zabudol som napísať, že som spoludedič.
    jslancik no, súrodenec môže argumentovať, že ten pes stráži aj tvoju časť domu. teda by si sa mal podieľať. tak ako sa podieľate spoločne na prevádzkových nákladoch, ak teda dom ste zdedili viacerí.
    bettylou tiež si myslím
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    joj, kým len psa. buď rád, že nechce od teba peniaze pre svoju ženu

    súrodenec môže argumentovať, že ten pes stráži aj tvoju časť domu. teda by si sa mal podieľať. tak ako sa podieľate spoločne na prevádzkových nákladoch, ak teda dom ste zdedili viacerí. Samozrejme, tí, čo tam bývajú, by mali platiť nájom tým, čo tam nebývajú a majú na tom dome podiel. Preto som sa pýtal, kto tam teda býva/nebýva, má podiel/nemá podiel.
    Naposledy upravil jslancik : 19.01.17 at 08:10
    Žabinka ono to asi bude že zdedili sme.. zase jedna z otázok, kde si môžeš len domýšľať..

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    kolko sú mesačné náklady na krmivo pre psa deleno 4 súrodenci ??

    3 € ? 4 ? 5??

    stojí ti zato rozhádať sa so súrodencami ? tak to sprav
    ak nie, tak zaplať......
    Naposledy upravil bjuty smis : 19.01.17 at 15:14
    kopretinka 17.02.17 14:06 priradil do Porady
    kopretinka 17.02.17 14:06 odstránil(a) z Porady

    Musím platiť súrodencom za psa, ktorého som nezdedil?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.