Zavrieť

Porady

Ako nainstalovat font z dokumentu

Ahojte, vie prosim niekto ako spravit nasledujucu vec? Mam subor (napr .doc, .xls), ktory je pisany urcitym fontom, ktory nemam nainstalovany. Ked ho mam v tomto dokumente predvoleny, daju sa nim normalne pisat vsetky znaky. Ale chcel by som nim vytvarat aj nove dokumenty, proste mat ho nainstalovany, aby som ho mohol pouzivat vsade. Da sa nejako takyto font nainstalovat? Dakujem za rady
7 komentárov     zbaliť
ivka70 Word ci Excel vyuzivaju fonty nainstalovane vo Windows, ak ho vies pouzivat v jednom dokumente, musi byt nainstalovany vo Windows a vies ho teda pouzivat aj v inych dokumentoch.
Ked ho mas vo tom tvojom dokumnete, ako ti ten font oznacuje hore v nazve fontu?
juriss Normalne ma svoj nazov, ale ked ponuku fontov rozkliknem tak sa tam nenachadza...
ivka70 mozes skusit prilozit taky dokumnet s fontom, ktory nie je v standarde (staci ukazka textu, ktory mozes zmenit)?
juriss Tu je subor na ukazku: ... odstraneny ....
ivka70 neskusal si ten font najst na internete, stiahnut s nainstalovat medzi tvoje fonty?
juriss Skusal, ale to je taky interny font jednej firmy pre ktoru pracujem, takze neda sa to najst, jedine napisat im aby mi ho poslali, ale dufal som ze sa to bude dat nejak jednoducho spravit aj bez toho.
ivka70 pocujem prvy krat, ze sa da s takym fontom pracovat v dokumente v PC, kde font nie je nainstalovany, moja skusenost je, ze taky font, ktory nie je nainstalovany, v dokumente otvori v najblizsom, ktory pozna .... ale nevie ho pouzivat .... a to iste tvrdi aj Microsoft: When you install a custom font, each font will work only with the computer you've installed it on. Custom fonts that you've installed on your computer might not display the same way on a different computer. Text that is formatted in a font that is not installed on a computer will display in Times New Roman or the default font.
https://support.office.com/en-us/art...2-5cf9537c70ce
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vdaka za ukazu suboru, naozaj to funguje ako pises, nasla som aj kde sa zaklikava, ci sa prida cely font alebo len pouzite znaky v nom do Word dokumentu.

    A po hladani som sa docitala, ze zavisi od toho ako je samotny font vlozeny do Word dokumentu licencovany, ci ten download ide alebo nie.
    Aj ked to ide, nie je to jednoduche.
    Skus postup tu:
    http://superuser.com/questions/29084...from-word-2010
    alebo info tu
    https://www.neowin.net/forum/topic/4...word-document/
    A daj vediet, ci sa ti to podarilo
    Naposledy upravil ivka70 : 20.01.17 at 11:41 Dôvod: preklep

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, misoft, Kabaka123, juriss
    4
    juriss Ahoj, diky moc za odpoved, je to presne to, co som hladal. Bohuzial mi to ale podla navodu nefunguje, zrejme lebo mam WinXP. Kazdopadne diky za pomoc, nejak si uz poradim
    ivka70 Skusila by som na inom pocitaci , font uz potom prenesies

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Urobila som si obrázok Tvojho fontu a hodila na stránku https://www.myfonts.com/ a vyhodilo mi font century

    Nemohol by si namiesto toho používať century?
    Je veľmi podobný, ak nie rovnaký.

    viď súbor
    ivka70 Vyzera to tak, ze dodava dokumenty firme, ktora pouziva vlastny font, takze iny, aj ked podobny, mu nepomoze
    Kabaka123 Však hej.. bola to len alternatíva...

    Ako nainstalovat font z dokumentu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.