Zavrieť

Porady

Daň z mot. vozidiel - kde mám chybu? (+ prezentácia k DzMV od Finančnej správy)

Ahojte,



viete mi poradiť, kde mám v DzMV chybu (v prílohe)? Vozidlo používal z-nec svoje vlastné len v decembri a tlačivo na eDane mi zvýraznilo chyby.



Ozaj, pripájam veľmi pekne spracovanú prezentáciu k DzMV od Finančnej správy.





Ďakujem
Snímka.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Skontroluj si počet mesiacov za jednotlivé sadzby. 4 mesiace a 8 mesiacov
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko To vozidlo je zamestnanca a používalo sa len jeden mesiac, takže nemôžem tam napísať 4 a 8 mesiacov, pretože na podnikanie sa používalo len 1 mesiac, aj to len pár dní. Chyba bude podľa mňa niekde inde.
    rennka V riadku 19 je počet mesiacov, tak tam napíš 1.
    Letko Na riadku 19 a) mám napísanú jednotku. Jemu sa nepáči, že mám v sadzbe 1 zaškrtnutých 25%.
    rennka Ale Ty máš zafajknute 2 sadzby na jeden mesiac, možno je v tom zrada...
    Letko Ďakujem, vyskúšam v pondelok v práci.
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pod sadzbou 1 tiež musíš mať uvedený počet mesiacov, daj tam 0.. ak používal len v decembri, tak pod sazbou 2 máš 1..
    Naposledy upravil Žabinka : 20.01.17 at 11:55
    DP.jpg  
    DP1.jpg  
    1/1
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Keď dám do 19 a) stĺpec 1 nulu, ostane to červenou. A keď dám do stĺpca 20 nulu, zmení sa okienko na biele. Takže tam bude musieť byť ešte nejaký zádrhel.
    Žabinka neviem kde to vypisuješ, ale ja som skúsila cez FS, a žiadne červené mi pri nevysvietilo.. doplnila som obrázok..
    Letko Mne tam svietili žlté okienka a robím to cez eDane Win. Dala si aj dátumy ako som mal ja? Lebo na tej fotke ich nie je vidieť. Ďakujem.
    Žabinka vidíš, dátumy som nezadala.. ale prišla som na nasledovné..
    keď dáš zdaňovacie obdobie 01.01.2016-31.12.2016 a udáš len Dátum vzniku daňovej povinnosti, tak to vyráta dobre..
    ale ak vypíšeš aj Dátum zániku daňovej povinnosti, tak už svieti chyba.. nepíš ho tam, je zbytočný, keď zdaňovacie obdobie končí 31.12.2016..
    pridala som ešte druhý obrázok..
    Letko Ďakujem, pozriem sa na to v pondelok v práci.
    veronikasad Stiahni si zo stránky Krosu bezplatný modul DzMV a skús tam nahodiť vozidla a vygenerovať DP.
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Pozri si v poučení, či vyplnenie niektorých políčok nezakazuje vyplnenie iných (ja som sa popálil na tom, že som vypĺňal zbytočne veľa)

    Daň z mot. vozidiel - kde mám chybu? (+ prezentácia k DzMV od Finančnej správy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.