Zavrieť

Porady

Mám predávať naďalej tovar firme, ktorú idú kúpiť Číňania?

Mám pohľadávky voči firme, ktorú chcú kúpiť Číňania. Zaplatia ich? Nie je riziko dodávať im ďalší tovar?

Východoslovenská firma, ktorá je na predaj a záujem o kúpu prejavuje Čína aj štát, má záväzky aj voči fyzickým osobám a subdodávateľom.
Aká je záruka, že tieto záväzky budú uhradené?
Naposledy upravil Cecilia : 26.01.17 at 08:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70
    Žabinka
    Martuk musel som dať užitočné, inak to ani nejde. Na takto položenú otázky sa normálne ani odpovedať nedá.
    Cecilia Určite už na Slovensku bol podobný prípad, keď bola predaná firma ako je U.S. Steel. Chcela som vedieť, ako prechádzajú závazky na novú firmu, či sa dá spoľahnúť na slovenské zákony alebo iba na poctivosť nového majiteľa.
    Martuk tak na toto ti nikto na porade odpoveď nedá. Ty máš len dve možnosti: buď ti tie záväzky nový majiteľ uhradí alebo nie, šance sú vyrovnané.
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    štát neprejavuje žiadny záujem, iba Fico dristá, že chce kúpiť, avšak štát nedal žiadnu ponuku.
    Cecilia Keby do toho vstúpil štát, tak by to mohlo byť ešte horšie. Veď koľko podnikateľov nedostalo svoje peniaze za diaľnice.
    "Aká je záruka, že tieto záväzky budú uhradené?" vo väčšine prípadov preberá kupujúca firma aj záväzky. Avšak ich vymožiteľnosť, najmä keď sa jedná, ako vo Vašom prípade, firmu z Číny, je zložitá. Najlepšie je postúpite pohľadávku inej spoločnosti.

    Mám predávať naďalej tovar firme, ktorú idú kúpiť Číňania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.