Zavrieť

Porady

Mám faktúrovať českej firme službu, ktorú sme pre ňu vykonali na území SR s DPH alebo bez?

Faktúrovala som doteraz len slovenským odberateľom. Ale teraz sme niečo vykladali autožeriavom pre českú firmu, ale vykladalo sa to na Slovensku. Ja som vystavila fa s DPH, ale písali mi, že by to malo byť asi bez DPH. Ak áno, tak na aký § sa mám odvolať pri vystavení fa bez DPH?
Veľmi pekne vopred ďakujem.
Naposledy upravil daria28 : 06.10.14 at 11:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pokiaľ šlo o služby autožeriavom s obsluhou a netýka sa nehnuteľnosti, tak bez DPH - odvolávka na §15/1
    ale ak šlo o práce na nehnuteľnosti, tak s DPH SKxxxxxxxxxxxx, §16 - nie je oslobodenie, teda nie je prenos DP DPH
    Naposledy upravil KEJKA : 06.10.14 at 12:05 Dôvod: preklep
    daria28 Nakladali sme stroj na auto.
    evuš Tak fakturuj bez DPH a odvolaj sa na §15 ods.1

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Daria28 - faktúra má byť bez DPH, odvolávka §15 ods.1, táto faktúra vstupuje aj do súhrnného výkazu ....
    daria28 Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď.
    evuš ..no, rýchla nebola...musíš vždy uviesť o čo sa jedná..iné je, ak by to bola práca na nehnuteľnosti, iné je vykládka, iné prenájom autožeriavu...

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Keďže neuvádzaš o aké plnenie išlo, nie je možné ti adekvátne odpovedať. Ale vo všeobecnosti - musíš si určiť miesto dodania a z toho budeš vychádzať, či vystavíš fa s DPH alebo bez DPH. Skús si preštudovať v zákone o DPH aspoň paragrafy, ktoré určujú miesto dodania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    daria28 Faktúrujem prácu autožeriavom, objednávateľom služby je česká firma registrovaná v ČR, ale táto práca autožeriavom bola vykonávaná na území SR.
    evuš Práca autožeriavom bola na nehnuteľnosti, alebo ste vykladali iba tovar ??
    daria28 Nakladal sa stroj na auto.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    daria28 Táto rada mi veľmi nepomohla. Keby mi stačilo preštudovať zákon, tak by som nepísala sem do porady. Čakala som len jednoduchú odpoveď, či s alebo bez a ak bez, tak prečo. Keby som faktúrovala do zahraničia denne, tak by som to asi už mala v malíčku, ale žiaľ nemám, preto sa obraciam sem. Vďaka.
    emma01 Prepáč, ale doteraz sme sa ti snažili pomôcť. Už z odpovedí si mohla pochopiť, že nie je jednoduché a ani sa ti nedá jednoznačne odpovedať bez uvedenia všetkých podrobností. Preto ti bolo odporúčané pozrieť zákon o DPH dokonca ti boli odporučené aj konkrétnej §. A okrem toho na túto tému je tu na Porade veľa odpovedí, stačí len pohľadať.
    daria28 Ja ale viac info nemám, len to, že česká firma (registrovaná pre DPH v ČR) si u nás objednala autožeriav, ktorým sme jej na Slovensku naložili nejaký stroj na auto a to je všetko.
    emma01 Ak nemáš faktúru, na ktorej je uvedené o aké dodanie išlo musíš si to zistiť, lebo od toho sa odvíja to ostatné. Na základe doteraz tebou uvedených informácií nie je možné určiť miesto dodania a teda ani či faktúrovať s DPH alebo bez. Ale bez ohľadu na to, koľko zahraničných faktúr účtuješ, mala by si ovládať aspoň minimálne zákon o DPH.
      zbaliť

    Mám faktúrovať českej firme službu, ktorú sme pre ňu vykonali na území SR s DPH alebo bez?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.