Zavrieť

Porady

Mam narok na vratenie odvodov, ak ich zamestnavatel odviedol a mam plny ID?

Od 04/16 som dostal plny ID. V tom case som este ale bol zamestnany a dostal som este od zamestnavatela vyplaty. Vraj ak som na plnom invalidnom dochodku tak za mna plati odvody do zdravotnej a socialnej poistovne stat. Mam teda narok na vratenie sumy, ktora bola odvedena do zdravotnej a socialnej poistovne z mojej mzdy?
Dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 02.02.17 at 06:17
3 komentárov     zbaliť
Mila123 platí za teba štát, ale pokiaľ máš aj príjem musíš aj z príjmu platiť poistné......teda nič sa ti nevráti
MichalBAC Dakujem
veronikasad Príloz výplatnú pasku, nech vieme o čom píšeš (osobné údaje zamaz)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V prvom rade si mal povinnosť doložiť zamestnávateľovi Rozhodnutie zo SP - až na základe toho zamestnávateľ môže opraviť odvody ... a nie je pravda, že za teba platí všetky odvody štát platíš aj ty - ako zamestnanec pozri tu - že ako to je http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...ra-2017/55433s
    ak si už aj predtým mal ID - tak vlastne len poistenie v nezamestnanosti neplatíš od tej zmeny )apríl) ... pozri na výplatnej páske, či ho tam platíš (je to 1% z VZ) .Ak platíš na´dalej - tak požiadaj zamestnávateľa o nápravu - samozrejme dolož.
    Ak si predtým vôbec nebol poberateľom ID (ani ŤZP) - tak aj poistné do ZP by si mal mať "polovičné" - tiež ti vrátia.
    Naposledy upravil Katy a R : 01.02.17 at 14:59
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MichalBAC Dakujem, pozriem sa na to. Vsetko som v praci dolozil a do tej doby som nebol ID. No od 1.1.2017 som nezam. a vraj nemam narok ani na podporu. Ako je to mozne ked som odrobil 20 rokov a len od aprila som ID. Pozeral som na internete ze vznikom ID nemam narok, ale do tej doby som si vsetko poctivo odvadzal. To mozu preratat z toho nie?
    Katy a R treba si pozrieť dobre výplatnú pásku - podľa mňa ti znížili odvody - ak si doložil rozhodnutie.
    Ako ID nad 70% nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti - vi´d § 105 odst2 zák o SP . keby si bol ID pod 70% - tak máš nárok.
    ZuzanaA Chcem sa opýtať, na základe akého rozhodnutia až môžem znižovať odvody na ID. Mám zatiaľ od zamestnanca len papier "Lekárska správa" - Zápisnica, kde je uvedené odkedy bude uznaný na invalidného a percento (45%). Uznali mu to spätne od 1.7.2016. Takže budem musieť opravovať výkazy do ZP a jemu vrátiť preplatok ZP. Ide mi o to, či môžem už za január mu znížiť odvody na základe tej Lekárskej správy, alebo musím čakať na Rozhodnutie zo SP. Ďakujem.
    MichalBAC Dakujem
    veronikasad ZuzanaA - počkaj na rozhodnutie SP
      zbaliť

    Mam narok na vratenie odvodov, ak ich zamestnavatel odviedol a mam plny ID?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.