Zavrieť

Porady

Aku funkciu použiť a vhodne ju zadať ?

Dobrý den,
potrebovala by som poradiť mám xls subor s 5 hárkami ( 5 rokov) , kde sú presne na rovnakom mieste umiestnené súvahy. Potrebujem to dať do jedného suboru kde bude tabulka s hodnotami zo všetkých 5 rokov a ked mi pribudne hárok s novým rokom tak by mi to stačilo potiahnuť a nabehne mi hodnota z toho nového hárku. Použila som funkciu INDEX len ked bunku potiahnem do prava, nezmení mi hárok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Potiahnutim medzi bunkami ti funkcia meno harku nezmeni.
    Vyznac si vsetky bunky, kde mas potiahnutu alebo skopirovanu funkciu a pouzitim CTRL+H dan nahradit stare meno harku za nove meno harku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    NITU12 a keby to nemám v hárkoch a mam to len v 5 xls., že každý rok je jeden súbor, ani tak to neviem nastaviť ?
    ivka70 automaticku zmenu nie, len makrom.
    ale kedze ide o jednorazove prestavenie, nevidim nejaky problem v tom, skopirovat si vsetky vzorce v nomov subore do noveho stlpca a v nom zmenit info v odkaze.
    NITU12 Ďakujem za radu
      zbaliť

    Aku funkciu použiť a vhodne ju zadať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.