Zavrieť

Porady

Akú funkciu v exceli použiť pre zobrazenie mena a čísla z tabuľky?

Ahojte poraďáci, potreboval by som poradiť s tým, ako správne zadať do excelu funkciu, ktorá mi z tabuľky vyberie mužské meno a najvyššie dosiahnuté číslo a ženské meno a najvyššie dosiahnuté číslo? Robím bowlingový turnaj a počet účastníkov bude cca 80 (55 mužov a 35 žien). Na konci turnaja bude vyhlásený najvyšší náhod mužov aj žien a toto by som potreboval dostať z tej tabuľky, aby som to nemusel pracne hľadať u každého účastníka. Zoznam mám urobený takto:
1. Janko Mrkvička M(muž) 200 234 198 121 156 178
2. Janka Prvá Ž (žena) 187 196 175 154 111 155
atd až po 80 miesto.
Na konci tabuľky potrebujem dostať výstup takýto:
Najvyšší náhod muži: Janko Mrkvička 234
Najvyšší náhod ženy: Janka Prvá 196

Ďakujem za každú pomoc
3 komentárov     zbaliť
Kabaka123 funkcia MAX nájde najvyššiu hodnotu =MAX(A1:I1) alebo iný rozsah buniek
oldschool Áno to som skúšal, ale táto funkcia mi do bunky dá len najvyššiu hodnotu a tú si musím aj tak potom v tej spleti čísiel a mien nájsť, v ktorej bunke pod stĺpcom sa nachádza a ku ktorému menu ju priradiť a potom to musím ručne dopísať do cieľovej bunky. Niekto mi spomínal vlookup, ale keď som to skúšal, tak som nevedel vypodmienkovať, aby mi do cieľovej bunky dalo najvyššiu hodnotu z rozsahu buniek a zároveň k tomu priradilo aj meno toho človeka a pohlavie.
Kabaka123 a nabudúce prilož aj vzorový súbor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja by som najprv použil funkciu, ktorá mi vráti maximálnu hodnotu zo zadaného rozsahu a tú uložil do samostatného stĺpca. Veľa stĺpec s menom. Zvlášť pre mužov a ženy. Potom tie dva stĺpce zoradiť vzostupne podľa čísla. A máš to.
    oldschool Ono to je takto: Tabuľka obsahuje 80 mien mužov aj žien spoločne, pretože turnaj je spoločný pre všetky vekové kategórie bez rozdielu pohlaví a konečné poradie sa určuje podľa počtu zvalených kolov vo všetkých hrách. Zároveň sa ale na konci turnaja vyhodnotí aj najvyšší náhod v jednotlivých kategóriách - muži a ženy. Niekto mi spomínal vlookup, ale keď som to skúšal, tak som nevedel vypodmienkovať, aby mi do cieľovej bunky dalo najvyššiu hodnotu z rozsahu buniek a zároveň k tomu priradilo aj meno toho človeka a pohlavie.
    Kabaka123 15.12.16 08:48 priradil do Porady
    Kabaka123 15.12.16 08:48 priradil do Porady

    Akú funkciu v exceli použiť pre zobrazenie mena a čísla z tabuľky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.