Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane - doklady

V roku 2016 som bola do 31.5. zamestnancom u jedneho zamestnavatela. Od 1.4. som bola zamestnancom aj u druheho zamestnavatela. Od 1.6. som bola evidovana na UPSVar a bola mi vyplacana davka v nezamestnanosti do 25.10. Od 25.10. do 18.12. som bola PN a od 19.12 som nastupila na MD. Pracovny pomer u druheo zamestnavatela, ktory zacal dna 1.4. stale trva. Ked chcem uvedeneho zamestnavatela poziadat o rocne zuctovanie dane dokladujem mu potvrdenie od ineho zamestnavatela a potvrdenie socialnej poistovne o vyplateni materskeho prispevku? Alebo aj potvrdenie o vyplacani davky v nezamestnanosti. Kedze ta bola poberana sucasne ako trval pracovny pomer,kedze tento prac.pomer je len 13%-tny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nepotrebuješ ani jedno z tých potvrdení,(o poberaní podpory, Materského) keďže nie sú to zdaniteľné príjmy. Potrebuješ iba potvrdenie o príjmoch zo ZČ od predch. zamestnávateľa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LydaLyda Odpoč. položka na manželku - podpora a materská dovolenka sa do príjmu manželky podľa mňa počíta spolu aj so zdaň. príjmom a výškou PN. Príjem z rodičovskej sa do príjmu manželky nepočíta.
    Katy a R lyda - zadávateľka chce požiadať o RZD .... čo s tým má príjem manžela/ky? ona si asi neide uplatňovať NČZD na manžela?
    A ak by si ju chcel manžel uplatniť - tak žiadne doklady o jej príjme manžel neprikladá k žiadosti o RZD
    LydaLyda Ja rozumiem, ale veľa za-ncov n e v i e , že si môže sama na seba požiadať o RZD, ale že ešte aj jej manžel si môže na manželku uplatniť nezdan.položku. Že sú to 2 rôzne veci a ak splnia podmienky, tak majú možnosť získať financie.
    vegi2016 Dakujem.Nie manzel si nejde uplatnovat. Iba ja chcem poziadat sucasneho zamestnavatela o RZD. viem, ze mu musim dokladovat potvrdenie od byvaleho zamestnavatela za mesiace v roku 2016,ktore som tam este odpracovala.Len nebola mi jasna odpoved hlavne na otazku,ze ked mi 13% -tný pracovný pomer stale trva a trval aj v roku 2016 a súcasne som bola evidovana aj na UPSVaR a poberala davku v nezamestnanosti,ci mam dokladovat potvrdenie o evidencii na UPSVaR alebo nie, kedye to bolo sucinne s pracovnym pomerom
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    K žiadosti o RZD potrebuješ doložiť len príjmy od iných zamestnávateľov - ak si mala v roku 2016.
    DU, resp zamestnávateľovi nedokladuješ, kde si počas roka bola - ale len a len aké si mala ZDANITEĽNÉ príjmy.
    ...
    ešte doplním k NČZD na manželku, aj keď si sa na to nepýtala (ani nemám údaje) ... myslím, (som si na 98% istá) - že manželovi by ani nič na uplatnenie nevyšlo pri tých príjmoch, čo si spomenula

    LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

    LydaLyda
    Požiadať o ročné zúčtovanie dane "na seba" u svojho terajšieho (alebo posledného) zamestnávateľa je do 15.02.2017, Treba mu do tohto termínu predložiť všetky zdaniteľné príjmy za rok 2016 od všetkých za-teľov.. Ak bola evidencia na úrade práce, tak len potvrdenie o dobe evidencie, pre teba nie o vyplatených dávkach z ÚPSVaR, ani potvrdenie o výške vyplatenej PN. Ak si vydatá, tak manžel môže taktiež požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane "na seba" a využiť možnosť úľavy - odpočít. položku na svoju manželku. Manžel vtedy musí tiež do 15.02.2017 predložiť od Teba Potvrdenia o zdaniteľných príjmov za rok 2016 od všetkých za-teľov, výšku PN za rok 2016, výšku materského príspevku. Ak som niečo opomenula, doplňte ma.

    Rocne zuctovanie dane - doklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.