Zavrieť

Porady

Vystavenie faktúry za vedenie účtovníctva v PU na prelome rokov

Ahojte prosím Vás o radu. Neviem presne, ako v PU postupovať pri zaúčtovaní faktúry za vedenie účtovníctva (mojej faktúry) za mesiace október - december 2016. V PU účtujem prvý rok a všetko je pre mňa nové. Poradíte mi? napr. ak by som dnešným dňom, teda 03.02.2017 vystavila faktúru za október - december 2016, tak ako tú faktúru zaúčtujem u klienta v PU? Srdečná vďaka vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Upozorňujem na zmenu zákona o DP, tieto výdavky idú do daňovýcn nákladov až po zaplatení... Čiže ak neboli uhradené do 31.12.2016, nebudu daňovo uznané v roku 2016.
    Pozrite napr.: https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...eni-2016.xhtml
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Ale to nic nemeni na tom, ze sa drzime casovej suvislosti a su to naklady roku 2016.
    mondes Tak ja tomu ale vôbec akosi nerozumiem.Sú to náklady r. 2016, aj sa to zaúčtuje na 518/326 ako náklad, ale sa to musí pripočítať k ZD. A čo potom v r. 2017? Akým zápisom to dostanem po úhrade do nákladov?
    JankaO V roku 2017 po úhrade už žiaden účtovný zápis nerobíš, bude to uvedené len v DP ako odpočítateľná položka... (v nákladoch aj keď nedaňových to je v roku 2016, čiže do nákladov sa to už neúčtuje. Upravuješ len výsledok hospodárenia v DP za r. 2017)
    Consultix Nuz, musime sa zmierit s tym, ze uctovnictvo a danove priznanie maju nieco spolocne viacmenej len v casti F danoveho priznania
    Ako pise Janka, musis si viest samostatnu evidenciu o tychto polozkach, ktore v jednom roku navysuju ZD z dovodu nezaplatenia a nasledne v roku uhrady ZD znizuju... To aby sme sa nenudili
    mondes Ďakujem a môžem vedieť, ako správne takúto evidenciu viesť? V PU som začiatočník, všetko je tu pre mňa nové. Môžem si urobiť napr. analytiku na 518? Alebo ako to robíš ty? Srdečná vďaka.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zásada opatrnosti podľa zákona o účtovníctve: náklady do r. 2016 cez ID 518/326. Potom účtovanie v r. 2017 326/321.
    Naposledy upravil Tweety : 03.02.17 at 10:52
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem Vám obom veľmi pekne. Teda ako vlastne tú faktúru zaúčtovať? Predpisy tak, ako napísala tweety a bude to pripočítateľná položka k ZD? Do ktorého riadku DP to pôjde? Srdečná vďaka.
    Tweety R. 140
    mondes Ešte k tomu účtovaniu. Do nákladov to pôjde až po úhrade. Ale ak ja v r. 2016 to zaúčtujem na 518 a pripočítam k ZD potom v r. 2017 ako to dám do N? Alebo sa to už nebude dať? Myslím konkrétne tú faktúru. Ďakujem pekne.
    Tweety Učtovanie som už napísala. Nákladom v r. 2016 ale dañ. uznaným až po zaplatení, teda v r. 2017.
    mondes Tweety, napíšeš mi prosím ťa, ako sa mi to premietne do daň. uznaných nákladov? Ved v r. 2017 to zaúčtujem na 326/321. Prepáč, ale ja tomu PU akosi nechápem.
    Tweety Upravíš to v DP, tým, že to uvedieš do odpočít. položiek. Nemôžeš už o tom druhýkrát účtovať.
    mondes Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Vystavenie faktúry za vedenie účtovníctva v PU na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.