Zavrieť

Porady

Čo je súčasťou daňoveho priznania typ B?

Ahojte,

chem sa spýtať čo všetko musím dať k daňovému priznaniu. Mám vyplnené tlacivo typ B (podnikám maloobchod+ príjem zo zav.cinnosti). Vediem preukazatelne vydavky-jednoduche uctovnictvo. ´Danove priznanie mám vypisane davam k nemu aj potvrdenie o prijme od zamestnávateľa.

Je súčasťou danoveho priznanie typ B aj účtovná závierka?

Na stránke fin.spravy som nasla tlacivo ,,vseobecné podanie UZ," len neviem co to je a kto to podáva? poradíte?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Súčasťou daňového priznania typu B je kopia potvrdenia o zdanitelných príjmoch za rok 2016 a účtovná závierka na tlačive FS. Pokial firma nemá vybavenú elektronicku komunikáciu s DU, tlačivá predkladá v papierovej forme.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    veronikasad
    Súčasťou daňového priznania typu B je kopia potvrdenia o zdanitelných príjmoch za rok 2016 a účtovná závierka na tlačive FS. Pokial firma nemá vybavenú elektronicku komunikáciu s DU, tlačivá predkladá v papierovej forme.
    no elektronicku komunikaciu s nimi nemám... teda podla tohto mi chyba uz len uctovná zavierka tu si vytlacim z ich stranky... ďakujem inak za odpoved este by ma inak zaujimalo ze kto je povinny podat ,,vseobecné podanie UZ"....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pizzanoel
    veronikasad
    Súčasťou daňového priznania typu B je kopia potvrdenia o zdanitelných príjmoch za rok 2016 a účtovná závierka na tlačive FS. Pokial firma nemá vybavenú elektronicku komunikáciu s DU, tlačivá predkladá v papierovej forme.
    no elektronicku komunikaciu s nimi nemám... teda podla tohto mi chyba uz len uctovná zavierka tu si vytlacim z ich stranky... ďakujem inak za odpoved este by ma inak zaujimalo ze kto je povinny podat ,,vseobecné podanie UZ"....
    v akom účtovnom SW robíš JU ?

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    mám verziu alfa ,ale starsiu z roku 2015...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pizzanoel
    mám verziu alfa ,ale starsiu z roku 2015...
    neviem či alfa je ešte podporovaná, zrejme máš demoverziu.

    V ALFA+ sa dá vytvoriť daňové priznanie aj účtovná závierka vo formáte, ktorý je možné odovzdať po vytlačení v papierovej forme na DU.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    áno, dá len je to stará verzia 2014, tak som si nebola celkom istá ci aj tento rok je sucastou ,, uctovna uzavierka," kedze kazdy rok sa stale nieco meni....

    Čo je súčasťou daňoveho priznania typ B?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.