Zavrieť

Porady

Ako sa zbavit tovaru ked zrusim zivnost a nie som plátca DPH

Dobry den. Prosim vas o radu. Otvorili sme si obchod s ezoterickym tovarom (sviecky, caje, kamene, zvonkohry atd..) Polroka na to som zostala tehotna. Teraz som uz na materskej, zivnost mam pozastavenu, nevedeli sme este, ci budeme pokracovat dalej. Ale... Po uvazeni, chceme s manzelom obchod uplne zrusit, cize aj zivnost. No nevieme co s tovarom. Je to len maly obchodik, ktory mame pristaveny hned vedla nasho rodinneho domu. Ziadne skladove zasoby nemame. Co sme kupili, sme hned vylozili. Dopredat to uz nemam ako, kedze uz podnikat nebudem. Plati to aj pre mna ked nie som platca DPH, ze musim zaplatit dan z tovaru, ktory zostal? Za kazdu radu ako mam dalej postupovat, vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skladová zásoba je aj to čo máš v predajni. Ak pozastavenú živnosť neobnovíš do 31.3.2017, musíš upraviť základ dane za rok 2016 o nespotrebované zásoby. Potom je už jedno čo so zásobami urobíš ...

    Ku dňu pozastavenia živnosti si mala urobiť inventúrny súpis zásob na predajni.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ona sa pýta,či má platiť DPH,keď nie je platca DPH.
    Aspoň ja som tak pochopila jej otázku.
    Tweety Nie, ide jej o daň z príjmu. Viď odpoveď Veroniky.
    kopretinka ked nie som platca DPH, ze musim zaplatit dan z tovaru, ktory zostal?
    Tweety Áno. Len treba rozlišovať tie dve dane.
    veronikasad Áno, daň z príjmu. Lebo si si o zásoby znížila základ dane
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nie si platca DPH,takže nič,kde sa spomína DPH,ťa nezaujíma.

    Ako sa zbavit tovaru ked zrusim zivnost a nie som plátca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.