Zavrieť

Porady

Prevádzka eshopu počas pn-ky

Dobrý deň.
Žiaľ, doposiaľ mi nikto (iní prevádzkovatelia eshopov, účtovníčka,...) nevedel nejakým spôsobom s istotou povedať, ako to je s prevádzkovaním internetového obchodu počas marodky. Rozpíšem jednoduchú modelovú situáciu.
Som práceneschopný so zdravotným problémom, ktorý ma neobmedzuje pri každodenných činnostiach v rámci základnej prevádzky, a to vybavovaním telefonátov, emailov, objednávaním tovaru, podporov pre zákazníkov...Všetko sa dá teda zvládnuť "z postele" a postačujú na to 2 zdravé ruky. Prakticky jediný rozdiel oproti riadnej prevádzke obchodu je ten, že balenie objednávok s následným odovzdaním prepravnej spoločnosti urobí niekto, kto je momentálne k dispozícií (mama, otec, brat, priateľka,...)
Moja otázka teda znie. Môže mi vzniknúť problém s kompetentnými úradmi ak počas pn-ky (dajme tomu 2-3 mesiace) vykazujem rovnaké príjmy ako počas ostatných mesiacov?
Verím, že som modelovú situáciu opísal dostatočne a nájde sa niekto, kto mi bude vedieť poradiť.
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ak podnikáš ako FO, tak v podstate nie je problém, lebo pokiaľ máš pri sebe osobu blízku, ktorá je dôchodkovo poistená, môže ti pomáhať. A to v pohode vysvetlí tvoje príjmy počas PN
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michal115 Áno, FO. Prečo musí byť tá osoba dôchodkovo poistená?
    Dáša_ lebo zákon http://pavolvarhanik.sk/forum/zamest...h-prislusnikov
    michal115 V poriadku, ďakujem pekne za rady
    Tweety V prvom rade musíš dodržiavať liečebný režim a neporušiť zákon o nelegálnom zamestnávaní. Príjem SP počas DPN nesleduje.
    michal115 Samozrejme. To som si aj myslel, že SP nesleduje príjem počas DPN...skôr ale som myslel daňový úrad a podobne, keďže čisto teoreticky by mohla nastať situácia, že budem celý rok na PN, čiže poberať nemocenské, neodvádzať do socialky a zdravotky...aj aj tak v daňovom priznaní vykážem obrat ako počas bežného roka bez DPN (dajme tomu v desiatkach tisíc). Či už by toto nebolo pre kompetentných do očí bijúce
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michal115 Vieš mi to nejakým spôsobom aj viac objasniť/priblížiť? Aby som si to v prípade potreby vedel obhájiť
    Tweety Podnikaš ako FO?
    michal115 Áno
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si DPN - tak si povinný dodržiavať liečebný režim - a o tom rozhoduje tvoj ošetrujúci lekár. DU zaujímajú tvoje zdaniteľné príjmy a ozaj nebude kontrolovať dodržiavanie LR - to môže napr SP (má na to lidi).
    Ak ti má kto pomôcť v tvojom eshope tak, aby to nebola nelegálne práca (dáša ti už písala) - tak nemusíš ani nikoho zamestnávať.
    ...
    ešte doplnenie - že ak by si mal vysoký príjem, (veľké obraty, ako si doplnil), tak zdravotné poistenie by si veru zaplatil - podľa VZ
    Naposledy upravil Katy a R : 13.02.17 at 12:08
    michal115 Ďakujem

    Prevádzka eshopu počas pn-ky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.