Zavrieť

Porady

ČR-dodanie služby

Prosím o pomoc
Dostala som faktúru z ČR za službu vykonanú v SR na nehnuteľnosti. Faktúra má dátum zdanit.plnenia : 28.04.2006 avšak došla dňa 26.06.2006. Kedy ju mám dať do daňového priznania? Akým kurzom ju mám prepočítať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    keďže pre uplatnenie dph potrebujete mať fakturu (neplati to pri tovare z členskych štatov) dph by som uplatnil dnom prijatia faktury a tym dnom by som dal aj prepocitaci kurz...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    AgrostavPP
    Prosím o pomoc
    Dostala som faktúru z ČR za službu vykonanú v SR na nehnuteľnosti. Faktúra má dátum zdanit.plnenia : 28.04.2006 avšak došla dňa 26.06.2006. Kedy ju mám dať do daňového priznania? Akým kurzom ju mám prepočítať?
    Asi ste v § 15/2 , takže DP sa prenesie na vas. A to podľa § 19/2. Pozrite datum vystavenia, ten by mal byť rozhodujúci, Ak je tiez 28,4. musite podať dod DP za apríl (predpokladam, že tie prace boli 28.4 ukončené=dodané). Kurz použijete dátum vystavenia na odvod dane. Nárok na odpočet uplatníte tiež v tom doda za 4. mes. Nie je pravda, ako je uvedené vyššie v príspevku, že potrebujete doklad na uplatnenie dane na vstupe. Pri službe daň uplatníte vtedy, ked daň odvediete § 51/1/b.(* naopak práve pri tovare doklad mať musíte- to je k príspevku vyššie).

    Ak si neporadíte, napíšte presne ešte datum vystavenia a dodania (preberací protokol), lebo už ste sa mohli dostať do omeškania troch mesiacov ak vam to dodali v marci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.