Zavrieť

Porady

Homebanking a účtovníctvo

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, môže mi niekto poradiť ohľadom homebankingu? Ako súvisí homebanking s účtovníctvom, postupy pri zaúčtovaní a podobne. Bola by som vďačná aj za webové stránky alebo iné zdroje.

Ďakujem za ochotu a pomoc
Naposledy upravil ivka70 : 17.02.17 at 11:40 Dôvod: vratenie vymazanej otazky
5 komentárov     zbaliť
Soňa K Čo nazývaš homebankingom ? Bankovanie z domu - obchody s cennými papiermi alebo s niečím iným ?
bianka.m Homebanking vo všeobecnosti, potrebujem tieto údaje k vypracovniu mojej práce do školy.
ivka70 tak nam homebsnking vseobecne najskor vysvetli, inak ti tazko niekto poradi
Oliwa Aká bola otázka? Spraví za mňa niekto domácu úlohu, či...?
Žabinka otázka zmizla.. aj to svedčí o úrovni opytujúcich sa..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Vo všeobecnosti - Homebanking je prístup k účtu prostredníctvom internetu, prenosom dát. Dáta sú pri prenose šifrované, a aj pri prístupe k účtu sa vyžaduje použitie dohodnutého šifrovacieho prostriedku. Ak majú prenášané dáta formát, ktorý je možné spracovať účtovným programom, celý proces začína účtovníctvom, zaevidovaním a zaúčtovaním pohľadávok a záväzkov. Z príslušných kníh účtovníctva - Kniha pohľadávok, Kniha záväzkov, Kniha došlých, Kniha odoslaných faktúr sa - pri platení - vygeneruje príkaz na úhradu: faktúra alebo záväzok sa označia, pomocou príkazov v programe sa zaradia na úhradu, a znovu pomocou príkazu v programe sa vygeneruje súbor, napríklad s koncovkou *.gpc, ktorý sa odošle do banky. Pri úhradách pohľadávok a vyšlých faktúr sa z banky vyžiada súbor výpisu, ktorý sa načíta do programu a pomocou variabilných symbolov alebo čísla účtu platiteľa sa platby priradia k jednotlivým faktúram. Podobne ako došlé faktúry sa vygenerujú k úhrade aj mzdy zamestnacov a platby inštitúciám.
    Pre názornosť, ako to vyzerá konkrétne v programe MRP K/S. Do účtovného programu sa zadajú údaje firmy, ktorej sa účtovníctvo týka. V časti Fakturácia sa vystaví faktúra odberateľovi - vytvorí sa preňho v číselníku partnerov kontakt, kde sú IČO, DIČ, IČ DP, číslo bankového účtu. Ak príde úhrada, bankový výpis v tvare napr. *.gpc sa nahrá -importuje v časti Banka, kde sa platba spáruje s faktúrou. Opačný prípad, došlá faktúra - zaeviduje sa v knihe došlých faktúr,údaje partnera ako pri odoslanej faktúre, fa sa zaúčtuje do denníka, v časti Banka sa označí, že faktúru chceme zaplatiť, vygeneruje sa súbor a tento sa odošle do banky.
    Naposledy upravil Dav : 16.02.17 at 19:24
    bianka.m Ďakujem pekne
    Oliwa Dav dostane za domácu úlohu jednotku s hviezdičkou...
    bianka.m Ďakujem

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Tak napíš do gúgla a skopči, čo sa dá. Takéto zadanie môže vymyslieť len teoretik spred tabule.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bianka.m základné údaje ako definíciu homebankingu už mám, len tie postupy účtovania nie, keďže účtovníctvo zatiaľ nerobím
    veronikasad Cez homebanking si môžeš stiahnuť do účtovníctva bankový výpis alebo odoslať napr. príkaz k úhrade priamo do banky ...
    jslancik ja by som povedal, že niekto iný je tu mimo a absolútne netuší, čo je internetbanking. A použiť rozum by bolo asi priveľa... Nepochopí, že na účet prichádzajú úhrady a odchádzajú úhrady. Z rôznych dôvodov a za rôznym účelom. A už sa to dá účtovať.
    a podľa mňa keby mladá dáma dávala na hodine pozor, vedela by, čo učiteľ od nich chce... my nevieme, čo to bola za hodina a čo preberali (budú preberať).
      zbaliť

    Homebanking a účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.