Zavrieť

Porady

Sociálka a odvody

Chcem Vás pekne poprosiť o radu,

ak sa jedná o SZČO je nutné každý mesiac zasielať na sociálku vyplnený mesačný výkaz o odvodoch za dotyčného, alebo stačí len 1x a potom zadám len trvalý príkaz v banke na úhradu

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Mesačné výkazy sa posielajú len pri zamestnancoch. Ako SZČO len trvalý príkaz v banke, kde variabilným symbolom je identifikačné číslo pridelené sociálnou poisťovňou.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    279191
    Chcem Vás pekne poprosiť o radu,

    ak sa jedná o SZČO je nutné každý mesiac zasielať na sociálku vyplnený mesačný výkaz o odvodoch za dotyčného, alebo stačí len 1x a potom zadám len trvalý príkaz v banke na úhradu

    Vopred ďakujem
    Neviem čo myslíš - stačí 1x ?
    Najprv sa musíš prihlásiť - vyplníš prihlášku, registračný list FO, na základe toho ti dajú iden. číslo, ktoré budeš používať ako VS na príkaze na úhradu. Žiadne výkazy neposielaš, len platíš, platíš a platíš . Nezabudni do 8. v mesiaci .

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Zdenka tak dozadu asi 6-7rokov sa tak robilo. Odnieslo sa 1x v januari 12 mes. výkazov za SZČO a potom sa posielali mesačné platby. Asi niekedy robila tak preto sa to pýta. To už dávno neplatí

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Jara
    Zdenka tak dozadu asi 6-7rokov sa tak robilo. Odnieslo sa 1x v januari 12 mes. výkazov za SZČO a potom sa posielali mesačné platby. Asi niekedy robila tak preto sa to pýta. To už dávno neplatí
    Čooooooooooo? To fakt? To dneska prvý raz počujem. Ja robím papiere od 1994 roku, ale toto som nerobila žiadnemu podnikateľovi. No nazdar! A to bola povinnosť? Alebo ako to bolo? Dúfam, že som si nezarobila? Ale veď od vtedy by sa boli ohlásili. Jarka nerob mi takéto šoky .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som tiež zostala .....pritom účtujem od 1992 a súčastne som aj SZČO .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Jara
    Zdenka tak dozadu asi 6-7rokov sa tak robilo. Odnieslo sa 1x v januari 12 mes. výkazov za SZČO a potom sa posielali mesačné platby. Asi niekedy robila tak preto sa to pýta. To už dávno neplatí
    Som SZČO viac ako 6-7 rokov , ale žiadne mesačné výkazy z titulu iba SZČO sa nikdy SP nedodávali - teda aspoň v KE nie a doteraz ich SP ani neurgovala

    P.S.: dodávam, že výpis z DP nosím osobne, nakuknú do softu, či mám všetko OK, o výkazoch ani zmienka už 13 rokov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja tiež do teraz som plnila povinnosť vždy k 30.6. príslušného roka odovzdať Výpis z daňového priznania za prechádzajúci rok . Potom nasledovali len platby .
    Naposledy upravil Zita5 : 12.07.06 at 10:20

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jara
    Zdenka tak dozadu asi 6-7rokov sa tak robilo. Odnieslo sa 1x v januari 12 mes. výkazov za SZČO a potom sa posielali mesačné platby. Asi niekedy robila tak preto sa to pýta. To už dávno neplatí
    Jarka prosím Ťa napíš niečo bližšie ..............ak teda to platilo popr.aj číslo zákona , ktorý to ukladal .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak by to platilo, už dávno by sme tu o tom debatovali a za mnoho rokov boli sociálkou naháňaní, že sme niečo "papierovo" dlžní . Môj názor na vec.
    Naposledy upravil Paula : 12.07.06 at 10:10

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.