Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Dobrý večer len sa chcem uistiť. Živnostník začal podnikať od 1.4. 2016 a živnosť skončil 18.11. 2016, môžem uplatniť paušálne výdavky za 8 mesiacov? Keď platí, že si môžem uplatniť celý mesiac pri začatí tak by to tak malo byť aj pri ukončení podnikania nie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, 8 mes. Ale najprv počítaš 40 % k príjmom a ak je ten výpočet výpočet vyšší ako 420/mes., uplatníš len maximum 420x8.
    Jana Rajnohova Áno áno to mi je jasne, len som si nebola istá tým posledným mesiacom, ale ďakujem veľmi pekne

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    áno môžeš uplatniť 8 mesiacov
    Jana Rajnohova Ďakujem za odpoveď a prosím vedeli by ste mi ešte poradiť, či môžem uplatniť zamestnancovi ktorí pracuje u nás na základe dohody o vykonaní práce - nepravidelný príjem odpočítateľnú položku na daň? Bol to inštruktor lyžovania zamestnaný len na 1 týždeň a jeho hrubá mzda bola 260 € a chcem vedieť že či by som mu mohla odpočítať odpočítateľnú položku vo výške 316,94 € za ten jeden mesiac. Ďakujem
    Tweety zadaj si otázku nie komentár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.