Zavrieť

Porady

NČZD na manžela, evidovaný na ÚP

Manžel zamestnankyne bol v mesiacoch 1-5/2016 evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie, poberal podporu v nezamestnanosti. V mesiacoch 6-12 bol zamestnaný s príjmom za celú dobu zamestnania 3800,- mínus odvody. Môže si manželka uplatniť NČZD na manžela, ak ku 31.12.2016 bol zamestnaný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mohla by, za mesiace v evidencii, ale jeho príjem je aj tak vyšší ako 3803,33, takže na uplatnenie je aj tak 0. Do jeho vlastného príjmu sa počíta aj podpora.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Legina Hrubý príjem má 3835 odvody do SP a ZP 513 eur t.j. 3 322 eur. Čiže rozdiel medzi 3803,33 a 3 322 môžem použiť ako NČZD?
    Tweety nie, veď do príjmu musíš započítať aj podporu Spočítaj všetky príjmy mínus odvody vydeľ 12 a vynásob 5 a zistíš či vôbec nejaká NČZD vyjde, podľa mňa isto nie
    Legina Evidovaný na ÚP bol od r. 2011 do 31.5.2016, podporu v roku 2016 nemal žiadnu
    Tweety prečo si potom napísala, že poberal? Treba dať info tak, ako je. Výpočet NČZD na manžela: 3803,33-(3835-513)12x5= 200,55, to je NČZD na uplatnenie.
    Tweety tak ako? už máš v tom jasno?
    Legina Ďakujem veľmi pekne. Už chápem.
    Tweety som rada, že som pomohla
      zbaliť

    NČZD na manžela, evidovaný na ÚP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.