Zavrieť

Porady

Lehoty mesta na vybavenie ziadosti

Ahojte, chcem sa opytat ci ma mesto nejake lehoty na vybavovanie ziadosti a ak ano tak podla akeho zakona. Mne sa jedna o to, ze som podala ziadost o odkupenie pozemku od mesta 80m2 ku svojmu pozemku v nezastavanej oblasti mimo mesta, tento pozemok je vo vlastnictve mesta. Momentalne moju ziadost uz vybavuju pol roka a stale same vyhovorky, uz to bolo 2x na komisii mesta a momentalne, ze to bolo posunute na dalsiu komisiu. Mam dovodne podozrenie a indicie, ze ide o ucelove zdrziavanie vybavenia mojej ziadosti, lebo mam echo, ze odpredaj sa snazi blokovat byvaly poslanec mesta ktory ma v tejto oblasti pozemok taktiez, ale nie je susediaci s pozemkom ktory chcem odkupit. Potrebujem nejak pritlacit na mesto a preto sa pytam, ci su nejake lehoty, lebo mesto ma ani vobec neinformuje o priebehu konania, musim tam stale ja telefonovat a vypisovat. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž asi takto - lehoty na vybavenie žiadosti je 30 dní. Lenže ty žiadaš mesto o odkúpenie mestského pozemku, teda majetku v správe mesta - a tam už nerozhoduje to, že si podala žiadosť xx.xx.xxxxx, ale to kedy sa to dostane na zasadanie zastupiteľstva a kedy bude tvoja žiadosť o odkúpenie a teda prevod obecného pozemku na súkromnú osobu schválený. Takže - pokiaľ zastupiteľstvo a poslanci povedia, že nesúhlasia, pozemok nebude. Ty totiž nemáš právny nárok na tento pozemok, je to pozemok mesta a teda všetkých obyvateľov mesta.
    A mestské samosprávy o takýchto žiadostiach musia na webovej stránke mesta informovať - zo zákona.
    Ivanusikk ved to mi je jasne, co pises, ale ide o to, ze ci je nejaka lehota do kedy sa to ma dostat na prerokovanie do zastupitelstva. Ono to este ani na zastupitelstvo neislo, ale uz to 2x bolo v komisii + obhliadka miesta a teraz to pojde do tej istej komisii treti krat co mi je podozrive a cudne. Alebo to mam chapat, ze svojvolne si bude nejaky uradnik rozhodovat, ze moju ziadost bude riesit komisia 100 krat najblizsich 10 rokov?
    misoft Tak na toto lehota nie je.
    A s tým úradníkom - čiastočne máš pravdu. Oni si totiž stále myslia, že občan je pre nich a nie naopak.

    Lehoty mesta na vybavenie ziadosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.