Zavrieť

Porady

Kúpa pivnice s hlavným privodom plynu.

Chcela by som sa opýtať ci by bolo možné odkúpiť pivnicu kde je hlavny prívod plynu. Mám malú pivnicu a táto s plynom je hneď vedľa. Chcela by som ich spojiť do jednej. Ci je to vôbec možné odkúpiť keď je tam hlavny rozvod plynu v bytovke. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dost sialeny napad. A to tam chces nejake kachle namontovat? A co hodiny,merace? To nie je jednoduche, su to spolocne priestory.
    Jednoduchsie bude,ked si kupis susicku .-)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nerealizovateľné!
    Prečo?
    Pretože tam, kde je hlavný uzáver plynu nesmie byť nič, čo by bránilo v priechode.
    Často je okrem uzáverov plynu tam aj uzáver teplej a studenej vody - takže je to technická miestnosť. Do technickej miestnosti majú oprávnený prístup len osoby, ktoré zodpovedajú za tieto zariadenia. Takže je to správca bytového fondu, vodári, plynári.
    Často je to riešené aj tak, že i keď sú vstupy do pivničných priestorov uzamknuté, tieto osoby by mali mať (a niekedy majú!) kľúče od týchto vstupov (a odpadá potreba inej osoby, aby to odomkla) a majú kľúče od technickej miestnosti.
    Ty nie si určená osoba, ktorá má prístup k týmto uzáverom, takže ani nemôžeš si túto "pivnicu" (technickú miestnosť) odkúpiť.
    Technickou miestnosťou je tiež aj strojovňa výťahu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bettylou možno by sa to dalo nejako predeliť latkovou priečkou, aby ten uzáver ostal voľný. neviem v ktorej časti tej pivnice je umiestnený
    misoft Nemajú to radi - takéto riešenie.
    Táto miestnosť je preto samostatná, aby v prípade nečakanej nehody neboli poškodené in hodnoty a preto je v samostatnej pevnej miestnosti, aby sa zabránilo prípadnému šíreniu požiaru (v prípade plynu). Stále je ľahšie likvidovať požiar v miestnosti 3x4 metre, ako v miestnosti 3x6 m.
    Preto ani ten laťkový predel miestnosti nie je povolený.
    bettylou aha, tak klasickú priečku 5
    vicktor Tak spravit nie dreveny predel, ale murovanu priecku.
    Nevieme vsak ako vyzera podorys.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tazko, kedze hlavny privod plynu musi byt pristupny.
    A o otvorenu pivnicu asi nestojis.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Niki331 To som si aj myslela ale hlavne dvere do pivníc sa aj tak zamykaju. To by mi nevadilo nič také dôležité tam nemám ja to chcem hlavne kvôli tomu že v zime tam chcem susit pradlo mohlo by to byť aj odomknute keďže hlavne dvere sa zamykaju
    buchač ivka

    Pod pojmom prístupný sa skôr myslí, že nemá byť nejak niečim založený, zaprataný.
    V prípade nejakej mimoriadnej udalosti (povedzme požiar) sa hasiči nebudú určite zháňať po kľúčoch...veď dotyčná osoba nemusí byť práve vtedy doma.
    Takže hasiči použijú patričné náradie a zámok jednoducho a veľmi rýchlo otvoria.
    ivka70 a naco by niekomu bola nezapratatelna pivnica?
      zbaliť

    Kúpa pivnice s hlavným privodom plynu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.