Zavrieť

Porady

Vyrúbenie dane za nehnuteľnosť obcou

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr môže obec vyrúbiť daň z nehnuteľností? Či je na to stanovený presný termín, alebo v prípade, že obci chýbajú finančné prostriedky, môže daň vyrúbiť aj skôr ako v apríli...
Naposledy upravil nebutlabut : 10.03.17 at 11:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Obec môže vydať daňové rozhodnutie na daň z nehnuteľností aj skôr (po "uzávierke" priznaní). Splatnosť musí byť 15 dní. Bežne sa robí, že najprv sa vydávajú výmery na vyššie sumy (PO) a následne, v druhom kole, na menšie sumy (FO).

    Upravuje to zákon 582/2004 o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady:
    § 34a ods. 2
    Obec vyrubí daň rozhodnutím najskôr v deň vzniku daňovej povinnosti.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    vyrubiť môže, ale predsa tam máš na výmere dátum splatnosti.. buď v celej sume (ak je malá) do 31.5.2017 alebo sú splátky, každá s dátumom splatnosti..
    ja to mám tak na všetkých výmeroch..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Ja tam vzdy najdem "do 15 dni".
    Vcera som v schranke nasiel zlty listok od obce, nic ine nez DzN ma nenapada.
    Žabinka do 15 dní býva poplatok za komunálny odpad, nie daň z nehnuteľnosti..
    Žabinka ale možno záleží od konkrétnej obce..
    nebutlabut Ďakujem za odpovede, my máme splatnosť do 15 dní, myslela som najmä, či môžeme vyrúbiť daň napríklad právnickým osobám, alebo potom už musíme všetkým...
      zbaliť

    Vyrúbenie dane za nehnuteľnosť obcou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.