Zavrieť

Porady

cestna dan

mohli by ste mi prosim poradit, majitel firmy mi dal technicak, ze kupil auto. co treba urobit ohladne cestnej dani? v ktorom zakone o tomto hovoria?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    korduľa
    mohli by ste mi prosim poradit, majitel firmy mi dal technicak, ze kupil auto. co treba urobit ohladne cestnej dani? v ktorom zakone o tomto hovoria?
    dakujem
    CD už nie, už je to daň z motorových vozidiel. Hovorí o tom zákon o miestnych daniach a poplatkoch, tam táto daň patrí,.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    dakujem, ale neviem ako mam vypocitat to, co maju platit. chcem vyplnit danove priznanie a nikde to neviem najst

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    korduľa
    dakujem, ale neviem ako mam vypocitat to, co maju platit. chcem vyplnit danove priznanie a nikde to neviem najst
    V tlačivku dani z MV to máš všetko vysvetlené ako sa počíta daň. Ročne je to na 365 dní, ak to nemáš na rok tak počítaš na dni od začiatku poistenia do konca roka.
    Pozri aj tento link:
    Daň z motorových vozidiel - všetko na r. 2006

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    korduľa
    dakujem, ale neviem ako mam vypocitat to, co maju platit. chcem vyplnit danove priznanie a nikde to neviem najst
    Prvú stranu vyplníš bez problémov. Potom pokračuj na strane 3 - III. oddiel.
    riadok 1: druh 1= osobné, 2 = nákladné atď
    riadok 2: tov. značka - opíš podľa TP
    riadok 3, 4, 5, 6 - opíš podľa TP
    riadok 7: vznik daňovej povinnosti - daj si záležať, aby to nebolo skôr ako pred 15 dňami, ak ste ho začali používať dnes prípadne ak bolo napr. dnes pridelené EČV, dáš tam 13. 7. 2006
    riadok 8: pravdepodobne BA -neviem
    riadok 9: každý VÚC má svoje sadzby, pozri si na priloženom linku Tweety, kam patríte vy
    riadok 10: napr. ak ho prihlásiš dnes 13. 7, počet dní, v ktorých podlieha dani je 171 dní ( od zajtra do konca roka, dnešný sa nepočíta)
    riadok 11: ak je napr. ročná sadzba 5000.- Sk daň je 5000 : 365 x 171 = 2342,47 Sk
    riadok 16: daňová povinnosť 2342,47 Sk
    riadok 17: daň zaokrúhlená nahor = 2343.- Sk
    riadky 12 - 15 neviem či máte nárok na zníženie, najčastejšie zostávajú kolónky prázdne

    potom vyplň oddiel IV: r. 47 = 1, ak prihlasuješ 1 auto
    r. 48 v našom prípade 2343.- Sk
    r. 49 = 1, ak platíš daň naraz
    4, ak platíš štvrťročne
    12, ak platíš mesačne

    Ja oddiel II. nevypĺňam, záleží na firme, či máte splnomocneného alebo štatutárneho zástupcu. To by malo byť všetko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.