Zavrieť

Porady

Reklamácia drevenej postele

Zdravím. Chcela by som sa spýtať ako postupovať v prípade reklamácia drevenej postele cez internet. Dňa 21.02.2017 nám dodali drevenú posteľ. Po istom čase po montáži sme zistili prasklinku v dreve na bočnej doske. Uvedenú skutočnosť sme reklamovali dňa 13.3.2017. Včera mi prišlo vyjadrenie, že "vada byla způsobena kupujícím a vznikla nesprávným skladováním a nesprávnou montáží a nejedná se tudíž o vadu zboží. Z Vámi popsaného poškození věci však máme zcela za to, že vzniklo neodbornou montáží z Vaší strany. Vzhledem ke kontrolním mechanismům distribuce, kdy stav zboží pří expedici kontroluje jak výrobce, tak především naše společnost, zcela vylučujeme, že by Vám bylo dodáno zboží s takovou vadou, jakou uvádíte, a trváme na tom, že uvedené poškození zboží vzniklo, až když jste měli věc ve Vašem držení, a tedy na Vás přešlo nebezpečí škody na věci ve smyslu příslušných ustanovení nového občanského zákoníku." Montáž bola urobená podľa návodu a prasklina nevznikla pri montáži, ale až pár dní potom. Taktiež podotýkam, že návod na montáž bol v poľštine a bol tam úplne iný názov postele ako je uvedený na faktúre. Môžem sa nejako brániť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze vada sa prejavila do 12 mesiacov od kupy, predavajuci musi k zamietnutiu reklamacie dodat stanovisko znalca. Trvajte na tom, ze firma musi zabezpecit znalecky posudok. Pocitajte s tym, ze aj znalec moze posudit poskodenie ako poskodenie zavinene montazou.
    Inak, predajca bola slovenska firma?


    Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.
    http://www.pravaspotrebitela.sk/?pag...hures&itemid=9

    ČO ROBIŤ, AK PREDAJCA REKLAMÁCIU ZAMIETNE
    Ak ste presvedčený, že reklamácia je oprávnená, pokúste sa s predajcom dohodnúť. Ak to nebude možné, upozornite ho, že ste pripravený sa brániť.
    V prípade, že nebude reklamácia opäť uznaná, môžete si nechať zhotoviť znalecký posudok.
    Ak bude posudok vypovedať vo váš prospech, uplatnite reklamáciu opäť u predajcu. Ten však ani v tejto situácii nemusí reklamáciu uznať
    Môžete sa brániť súdnou cestou – so znaleckým posudkom máte veľkú šancu na úspech. Naopak predajca riskuje, že namiesto ceny za výrobok, resp. za jeho opravu, bude musieť platiť niekoľkonásobne viac.
    Naposledy upravil ivka70 : 17.03.17 at 08:09 Dôvod: oprava 6 na 12
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milagros208 Posteľ bola objednaná cez mt-nábytok a predajca je uvádzaný MABYT SK s.r.o., takže slovenská firma. Aj keď komunikácia - mailová a telefonická bola vždy v českom jazyku. Nemal byť aj návod na montáž v slovenskom jazyku?
    milagros208 Ďakujem za odpoveď. Ešte by som chcela vedieť v akom § a zákone je odvolávka na tých 6 mesiacov. Ja to neviem nájsť. V zákone o ochrane spotrebiteľa som našla v § 18 ods. 6 len uplatnenie do 12 mesiacov.
    misoft No práve! Reklamáciu môžu zamietnuť LEN NA ZÁKLADE znaleckého posudku - upozorni predajcu, že v tomto prípade, nakoľko nepodložil zamietnutie reklamácie odborným posudkom (a platia pre neho slovenské zákony), budeš to riešiť cez SOI, ako neuznanie reklamácie v rozpore so zákonom, prípadne si svoje práva budeš riešiť súdnou cestou, čo obchodu nepridá na dôveryhodnosti...
    ivka70 mas pravdu, malo tam byt 12, na stranke spotrebitelov maju 6, opravila som. V tvojom pripade je to ale jedno, stale sa zmestis do obch terminov ..
    milagros208 Ďakujem za odpovede. V ich reklamačnom poriadku som našla toto : Ak sa prejaví chyba v priebehu šiestich mesiacov od prevzatia, berie sa to tak, že vec bola chybná už pri prevzatí. V takom prípade nemusí kupujúci – spotrebiteľ preukazovať, že chyba tovaru existovala už v okamihu kúpy. Taktiež sa tam píše o primeranej zľave, ak kupujúci neodstúpi od zmluvy alebo si neuplatní právo na dodanie novej veci bez chýb. Na posteli je ešte pár menších estetických chybičiek, ktoré však aj s tou prasklinkou neobmedzujú v užívaní. Radšej by som to riešila touto zľavou, pretože posielanie postele k predajcovi je komplikovanejšie.
    misoft Tak použi proti ním ich vlastný reklamačný poriadok.
      zbaliť

    Reklamácia drevenej postele

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.