Zavrieť

Porady

Preplatok z RZD

Dobrý deň, ak by mi niekto poradil, ako je možno že mi vyšiel na zamestnancovi preplatok z RZD až vo výške 24,16 €pričom mu bola mesačne robená zrážka na daň, každý mesiac mal vyplatený DB v plnej výške, mesačne si uplatňoval NČZD, za celý rok bol PN 28 dní. Pritom príjem - odvody-NČZD nieje 0. Nerozumiem ako mohol výsť až taký preplatok. Dakujem
5 komentárov     zbaliť
kn-alka tak asi kvôli tým 28 dni PN

ak v tom mesiaci, kedy bol PN mu nevyšla daň, tak mu mohol vyjsť na konci roka preplatok
Katuška 10 Pn je iba vo výške 58,13, z toho nemôže byť preplatok 24,16
ivka70 To nie kvoli tej PN, ale ked bol PN, asi mal nizsi zakald dane ako nezdanitelne minimum a v inych mesiacoch zasa vyssi. Tak sa mu to v roku dorovnalo a uplatnenim nezd. minima za cely rok sa mu nejaka cast zaplatenej dane v tych inych mesiacoch vracia.
kn-alka Keď mu hrubá mzda mínus odvody v nejakom mesiaci vyšli nižšie ako nezd.časť, tak si vlastne uplatnil menej, ako tá nezd.časť. Teraz si uplatňuje celú nezd.časť, preto má preplatok.

a PN nie je hrubá mzda, nemá nič spoločné s daňou
Katuška 10 Ďakujem všem =) už chápem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    bude to kvôli PNke- lebo v tom mesiaci bol asi nižší odpočet NČZD - ročne sa to vyrovná. (uplatní sa celá)
    A daň sa neplatí z "PNky"
    Katuška 10 akosi mi to netrklo, už chápem =) dakujem =)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.