Zavrieť

Porady

škoda na našom vozidle r. 2016- vystavená faktúra za škodu, do ktorého roku??

ahojte,
v 09/2016 na našom vozidle spôsobili na výkladke škodu. My sme vozidlo dali opraviť v sume 212,74 € + 42,55 € dph spolu 255,29 €. táto faktúra bola vystavená dňa 23.09.2016 aj dátum dodania 23.9.2016, my sme si z tejto faktúry odpočítali dph a dali fa do nákladov v 09/2016. Poisťovňa škodu neuznala a tak musíme vystaviť faktúru spoločnosti, čo nám škodu spôsobila. Teraz ale nie som si istá, či môžem vystaviť faktúru s dnešným dátumom dodania a dať si ju do výnosov v roku 2017?
ďakujem skúsenejším
Naposledy upravil cinky16 : 22.03.17 at 11:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    cinky16 vyjadrenie z poisťovne prislo 20.10.2016 - že poistná udalosť nesplna podmienky pre poskytnutie plnenia...tak neviem, ci to nemalo ist do starehoí roku, ku mne to posunuli az vcera...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 cize musim opravit dph a aky datum dodania mam uviest, ked budem vystavovat fakturu spolocnosti, ktora nam skodu sposobila? nechce sa mi velmi otvarat stary rok, nemam sice podane este DP...
    Soňa K do výnosov neznamená, že opravuješ faktúru a dph. Faktúru môžeš vystaviť aj teraz.
    cinky16 nerozumiem, prosim vysvetlite mi to? vystavim fakturu v roku 2017 ako ju dostanem do vynosov roku 2016 a ako s dph pri vystaveny faktury, moze ist do dph 03/2017 aj ked sa tyka pravdepodobne roku 2016 kedy poistovna dala odpoved?
    Soňa K Náhrada škodovej udalosti je podľa mňa bez DPH, over si to na FS. Do výnosov môžeš účtovať cez účty časového rozlíšenia, príjmy budúcich období/výnosy.
    cinky16 ja som si myslela ohladom dph, ze to musim prefakturovat tiez s dph, nakolko sme si uplatnili odpocet dph
    Soňa K To nie je dodanie z pohľadu Zákona o DPH - škodová udalosť.
    cinky16 ok, vystavit faktúru s datumom dodania 22.03.2017 v sume bez dph, treba na fa uviest nejaku odvolavku, preco tje to bez dph?
      zbaliť

    škoda na našom vozidle r. 2016- vystavená faktúra za škodu, do ktorého roku??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.