Zavrieť

Porady

SPROSTREDKOVANIE VÝROBY

Dodávateľ nám fakturuje sprostredkovanie výroby. Aby sme si mohli uvedenú fa dať do uznaných nákladov, je potrebné mať doklad o tom,že dodávateľ je oprávnený vykonávať túto službu?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Ja si pri nových dodavateľoch pýtam kópiu ŽL - alebo si ho pozriem na nete, takže vlastne viem či má v predmete živnosti tú ktorú činnosť, ale tiež by ma zauímalo, či to upravuje nejaké nariadenie.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Slovenský platiteľ DPH sprostredkováva pre rakúsku firmu - platiteľa DPH v Rakusku výrobu. Výroba sa robí na slovensku. Výrobky dodáva už výrobca.
    Predmetom otázky je ako faktúrovať sprostredkovanie_
    Sprostredkovateľ faktúruje rakusanovi službu bez DPH?
    Naposledy upravil Zlata : 24.11.08 at 21:48

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Prosím , Prosím, nevyjadrí sa niekto?
    Zahraničný partner (bez registrácie DPH na Slovenksu) si u
    slovenského platiteľa DPH objedná sprostredovanie výroby na Slovnsku. Hotové výrobky predáva už výrobca priamo zahraničnému partnerovi. Rada bysom vedela, ako sa má faktúrovať sprostredkovanie výroby. Či s DPH alebo nie.
    Ďakujem.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Prosíííííííííííím poraďte mi, Je to taká ťažká otázka, alebo mám smolu?
    Prosííííííííííííííím.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zlata Pozri príspevok
    Prosím , Prosím, nevyjadrí sa niekto?
    Zahraničný partner (bez registrácie DPH na Slovenksu) si u
    slovenského platiteľa DPH objedná sprostredovanie výroby na Slovnsku. Hotové výrobky predáva už výrobca priamo zahraničnému partnerovi. Rada bysom vedela, ako sa má faktúrovať sprostredkovanie výroby. Či s DPH alebo nie.
    Ďakujem.
    Ja by som to fakturovala s DPH nakoľko miestom zd.plnenia je Slovensko. môj názor.
    Naposledy upravil sway : 20.01.09 at 15:10

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    sway Pozri príspevok
    Ja by som to fakturovala s DPH nakoľko miestom zd.plnenia je Slovcensko. môj názor.
    V tom mám problém, keď mne by to pasovalo miesto plnenia podľa par. 15. ods.7,a podľa par. 15, ods. 8, pism b) .. že technické , spravovanie údajov a poskytovania informácií.
    A tak by to bolo miesto plnenia podľa odberateľa, teda bez DPH.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zlata Pozri príspevok
    V tom mám problém, keď mne by to pasovalo miesto plnenia podľa par. 15. ods.7,a podľa par. 15, ods. 8, pism b) .. že technické , spravovanie údajov a poskytovania informácií.
    A tak by to bolo miesto plnenia podľa odberateľa, teda bez DPH.
    no neviem... asi je to vec interpretácie... mne to na spracovanie a poskytovanie informácií moc nesedí....

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    sway Pozri príspevok
    no neviem... asi je to vec interpretácie... mne to na spracovanie a poskytovanie informácií moc nesedí....
    Už mi vyriešenie tohoto problému súri, pretože potrebujú vystaviť pre odberateľa (v EU) faktúru a ja neviem poradiť ako.
    Ľudovo povedané, ich služba je v tom , že našli vhodného výrobcu (zistili či má technické možnosti, kapacitné možnosti , vedomostné a odborné motnožnosti) požadovanú výrobu zrealizovať. Nakontaktovali tieto dve spoločnosti a robili odborný dohľad nad pretiehajúcou výrobou.
    Čiže zabezpečili výrobcu a robia povedzme odborného garanta nad výrobou a túto službu potrebujú faktúrovať.
    Prosím, skúste ešte poradiť!!!!!!!!!!

    SPROSTREDKOVANIE VÝROBY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.