Zavrieť

Porady

Poistné plnenie a daň z príjmu

Dobrý deň, prosím Vás je poistné plnenie za poistenie nezamestnanosti vyplatené poisťovňou zdaniteľným príjmom? Poisťovňa ma informovala, že oznámili daňovému úradu že mi takýto príjem z poistenia nezamestnanosti vyplatili. Ďakujem.
MC77 Dobry den,

Ja mam presne rovnaku situaciu. Dopatrali ste sa k odpovedi?
Dakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nešpecializujem sa na dane, ale oslobodené od dane je :
    "plnenia z poistenia osôb okrem plnenia z poistenia pre prípad dožitia určitého veku alebo doplnkového dôchodkového sporenia podľa osobitného predpisu,"

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    § 9 ZDP odst 2:

    Od dane sú oslobodené aj
    a) dávky, podpory a služby z verejného zdravotného poistenia,20) individuálneho zdravotného poistenia,20) sociálneho poistenia,21) nemocenského zabezpečenia a úrazového zabezpečenia,40) plnenia zo starobného dôchodkového sporenia,40a) okrem sumy vyplatenej podľa osobitného predpisu,40c) a plnenia z povinného zahraničného poistenia rovnakého druhu,
    tento bod odkazuje na zákon o sociálnom poistení a tam je uvedená dávka v nezamestnanosti. - Takže je to zdaniteľný príjem ale oslobodený od dane.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R nemá na mysli dávku v nezamestnanosti zo sociálnej poisťovne - ale plnenie z komerčnej (sú poistenia pre stratu príjmu)
    KloferHladny aha , tak čo s tým ?
    Katy a R - písala som včera v podobnej téme niečo - a hlavne sa musí zariadiť podľa toho, čo píšu v liste
    MC77 Presne tak, ide o komercne poistenie straty zamestnania (vyplaca sa v specifickych pripadoch - u mna to bolo ukoncenie cinnosti fy), nie o davku zo Soc.postovne.

    V liste sa pise ze poistovna oznamila DU, ze mi davku v danom mesiaci vyplatitli. ZIadna zmienka o zrazkovej dani, a musim povedat, ze som dostal plnu sumu, tak ako bola uvedena v uzatvorenej poistke.

    Je tazke sa dopatrat teda ci je to zdanitelny prijem alebo nie. Ak by to bol, zdanitelny prijem, predpokladam ze mi zdravotna poistovna doruby este aj zdravotne poistenie?
    Dakujem,
      zbaliť

    Poistné plnenie a daň z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.