Zavrieť

Porady

Hodinová mzda voči mesačnej mzde

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na rozdiel medzi mesačnou mzdou a hodinovou. Máme zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou, to znamená, že musia naplniť mesačný fond, prípadne neprítomnosť vykryť nejakým náhradným voľnom, alebo podobne. Ale každopádne musia splniť mesačný fond. Ako je to však v prípade, že bude zamestnanec odmeňovaný hodinovou sadzbou? Bude mať zaplatené len to o čo v skutočnosti odpracuje? A keď napr. nepríde 3 dni do práce a nebude ma ani adekvátne ospravedlnenie, zaplatím mu len to čo naozaj odpracoval? Aj keď to nebude aktuálny počet pracovných dní v danom mesiaci?
Teda neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne....., ale prosím Vás o radu.
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aj pracovnik odmenovany hodinovou mzdou musi mat naplneny mesacny fond hodin (pokial nejde o nerovnomerne rozlozeny pracovny cas, kde to musi byt "len" priemerne za 4 mesiace.
    Ak nepride bez adekvatneho ospravedlnenia do prace, dostane absenciu a odhlasujete ho na tie dni z poistovni. Samozrejme mzdu nema, ale hodiny ma "vykryte" tou absenciou.
    Alebo ak ma ospravedlnenie , ma potvrdenie od lekara o navsteve lekara, PNku a pod. platite podla toho.
    Ak mu neviete dat pracu a nechate ho doma, platite mu prekazku v praci na strane zamestnavatela.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matka35 Ďakujem pekne, takže vlastne aj pri "hodinovkárovi" musím sledovať fond. Máme totiž zamestnanca ktorý nemôže robiť (alebo nechce) poobedné smeny. A má mesačnú mzdu lenže doteraz sme to vykrývali tým že si to odpracuje. Ale niekedy sa nám o "ťahalo" aj cez tri mesiace. Takže vedenie rozhodlo o hodinovej sadzbe, ale ja som s tým nemal skúsenosti. Jednoznačne musí dodržať fond, takže je zbytočné ho dávať na hodinovú mzdu. chápem správne?
    ivka70 Ano, zbytocne.
    Tak mu skratte uvazok (aj mzdu) na polovicu a dajte organizaciu prace len na dopoludnajsie zmeny v parny tyzden.
    Potom moze mat platene len tie a je jedno ,ci v hodinovej alebo mesacnej mzde.
    matka35 ok, aj to je riešenie,len so mzdou sme nechceli moc riešiť, nakoľko je vdovec a sám stará o tri deti.....Len niekedy keď nepríde do práce a nemá ani potvrdenie od lekára tak je to s ním ťažko. Preto som si myslela, že keď ho dáme na hodinovú mzdu, tak budeme platiť len to č v skutočnosti odpracuje. Moja neznalosť ..... Ďakujem veľmi pekne
    ivka70 mozete mu nechat mzdu a dat mu skrateny uvazok - aj to je riesenie posudit vhodnost uz musi zamestnavatel,
    alebo porozmyslajte o jeho zamestnavani na len jednu zmenu
    kazdopadne, keby mu kazdy zamestnanec robil z prace taky holubnik, daleko nezajde.
    matka35 to je pravda, akurát sme sa bavili o tom skrátenom úväzku. Aj keď viem, že je to u nás ťažké a náročné, zamestnávateľ vypláca všetko a načas. Aj to je myslím aký taký plus.
    Každopádne moc ďakujem za rady a vysvetlenie. :-)
      zbaliť

    Hodinová mzda voči mesačnej mzde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.