Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely v JÚ - účtovanie v MRP

Prosím poraďte ako účtovať kurzové rozdiely v JÚ a v programe MRP.
1. Pri prijatých faktúrach to robím tak, že zaevidujeme Pfa s referenčným kurzom. Pri úhrade fa dám uhradiť fa a úhradu zaúčtujem v peň.denníku. Takto sa dostane celá suma do nákladov za nákup tovaru. Vznikne mi kurzový rozdiel, ktorý iba uhradím a evidujem len v zozname úhrad (nejde do peň. denníka).
POSTUPUJEM SPRáVNE?
2. Pri platbách kartou v zahraničí postupujem podľa postupu od MRP (2x ID nepeňažná operácia kvôli priebežným položkám + úhrada). Tak sa mi ale dostane do nákladov iba hodnota prepočítaná referenč.kurzom. Poraďte ako to urobiť správne.
3. Už s tými vzniknutými kurzovými rozdielmi z úhrad nič na konci roka nerobím?
4. Ak som správne pochopila, Pfa, ktoré nie sú uhradené na konci roka ocením kurzom k 31.12.2016 a vzniknutý kurz.rozdiel zaúčtujem v peň. denníku ako závierkovú operáciu?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, viem, že máte teraz toho všetci veľa, ale som z toho jeleň. (resp. laň :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kurzové rozdiely v JÚ - účtovanie v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.