Zavrieť

Porady

Dohoda o ukončení prac.pomeru versus výpoveď s 2 mes.výpovednou lehotou

Prosím o informáciu, akým spôsobom mám postupovať. Chcem ukončiť prac.pomer dohodou napr.k 15.4.2017 ale obávam sa, že firma s tým nebude súhlasiť a ja budem nútený dať výpoveď s 2 mes.výp.lehotou. Problém je v tom, že sídlo firmy je v Bratislave a ja už nad sebou nemám v mieste pracoviska žiadnu nadriadenú osobu, ktorá by moju výpoveď prevzala (ak nebudú súhlasiť s dohodou) k 31.3.2017. Musím ju teda poslať dnes ako expres zásielku. Keby som bol osobne pri tom, ako mi oznámia, že dohodu neprijímajú, môžem vytiahnuť výpoveď a mám istotu, že mi plynie výpovedná lehota a nestratím ďalší mesiac.
Je možné spísať na jeden dokument dohodu o ukončení prac.pomeru a zároveň uviesť, že ak ju neakceptujú, podávam výpoveď s 2 mes.výp.lehotou? Akým spôsobom to je potrebné spísať, aby to bolo akceptovateľné?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Text by mohol byť aj takýto: JMeno....., zamestnaný na PZ od .....,.týmto vás žiadam o skončenie PP k uvedenému dátumu...... Ak so skončením PP k uvedenému dátumu nesúhlasíte,.považujte tento list za výpoveď podľa §67 ZP.
    ........
    val.c dakujem za odpoved

    Dohoda o ukončení prac.pomeru versus výpoveď s 2 mes.výpovednou lehotou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.