Zavrieť

Porady

2. pilier DSS- neakceptovanie zmluvy SP

Dala som si 2.pilier DSS, z príslušnej banky mi prišlo oznámenie, že moju zmluvu SP neakceptuje z dôvodu: "sporiteľ nie je dôchodkovo poistený". Stalo sa to pred 2 mesiacmi mojej kolegyni. Zmluvu som uzatvorila v NR, tu mám aj miesto zamestnania, ale sídlo FI je v BA. Vo výplatnej páske dôch.poistenie mesiac čo mesiac figuruje. U koho mám začať pátrať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

    Ela222
    Stalo sa mi podobné. Nakoniec som zistila, že kolegyňa mi na RLFO uviedla nesprávne rodné číslo, vynechala jedno číslo. Najlepšie na tom je, že socpoist vôbec nevadilo, že je tam neúplne rodné číslo, hlavne že peniaze išli. Na sociálke mi to opravili a zaregistrovali ma. Tak skús aj ty najskôr u zamestnávateľa.

    iika je offline (nepripojený) iika

    iika
    Ďakujem, idem konať. Ale ktovie koľkí budú ešte takí ako ja? A kde ma vlasne evidujú v SP? V NR alebo v BA?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    iika
    Ďakujem, idem konať. Ale ktovie koľkí budú ešte takí ako ja? A kde ma vlasne evidujú v SP? V NR alebo v BA?
    Ak má firma sídlo v BA, tak ťa evidujú v BA. Registrácia zamestnávateľa je podľa sídla v príslušnej pobočke SP. Bratislava mesto má pobočku na Záhradníckej 31.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    iika
    Ďakujem, idem konať. Ale ktovie koľkí budú ešte takí ako ja? A kde ma vlasne evidujú v SP? V NR alebo v BA?
    Keď je sídlo firmy v BA, tak tam.

    iika je offline (nepripojený) iika

    iika
    Už som sa dopátrala, ďakujem. Totálne mi skomolili meno aj priezvisko. Istí ľudia by sa mali asi na chvíľu posadiť do školských lavíc a naučiť sa čítať. Nie je to prvý prípad. Radšej to nebudem ďalej komentovať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Trošku ale skúsenosť z praxe. SP zle zaregistrola zamestnanca, namiesto Milan mal krstné meno Mlan. A to plné tri roky. Zistili sme to, až keď po troch rokoch mal prvú PN. Sp nám to vrátila s tým, že takého zamestnanca nemajú zaregistrovaného. Pritom jeho RČ mali správne zaevidovené.

    2. pilier DSS- neakceptovanie zmluvy SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.