Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie PO

Dobrý deň poraďáci,
mám otázočku: daňové priznanie PO za r.2016 som podala 28.3.2017 a dneska som si sťahovala vyplnené tlačivo do pc a som zistila, že zdaňovacie obdobie mám na priznaní 2015. Ako mám teraz postupovať? za Vaše odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duris11 mám podané daňové priznanie k dani z príjmov PO za obdobie 2015,2016
    evuš ..ale máš tam nesprávny rok...na výkazoch máš správne ?
    duris11 ano, výkazy mám ok (našťastie).... myslíš, že mi dajú pokutu?
    Žabinka a keby si sa informovala priamo na DÚ, napríklad na čísle od ivka70, už si to mohla mať dávno vyriešené.. možno si to len opraví pracovníčka ktorá to prevzala..
    evuš ..nemyslím si, že by dali pokutu - je to vlastne len preklep v DP..
    duris11 nemôžem sa práveže dovolať k nám na daňový, ale písala som na finančnú správu mailový dopyt, tak uvidím.
    a nemôžu mi to opraviť iba tak, lebo posielam elektronicky.... ach a ešte v piatok som si to kontrolovala, či to je všetko odovzdané a neotvorila som ten dokument.... ach bože, nemám rada takéto situácie.... moja chyba
    cloe Ja by som to riešila cez Oznámenie, alebo Žiadosť o opravu podaného daňového priznania, kde by som uviedla, čo je nesprávne a čo tam má byť. Cez Všeobecné podania.
    duris11 to ma napadlo ako prvé. ale skúsim ešte crnknúť našej správkyni, len mi nedvíha... wrrrr....
    evuš ...myslím, že Ťa nato sami upozornia...buď budú požadovať DPPO, alebo podáš žiadosť o opravu dátumu - tak ako radí cloe
    Žabinka v potvrdení máš Evidenčné číslo odoslaného dokumentu začínajúce 6.. urob tak ako píše cloe, uveď tam do vrchného riadku všeobecného podania toto číslo, a do textu napíš že je to Daňové priznanie ra rok 2016.. toto je najrýchlejšia cesta, a aj oficiálna, a DÚ ťa bude kontaktovať, ak im to takto nebude stačiť.. a toto podľa mňa nie je chyba, za ktorú by si mala platiť pokutu..
    duris11 dievčatá tak som sa skontaktovala konečne s našou správkyňou a hneď mi to opravila. ale mám poslať žiadosť o opravu v zdaňovacom období. taká som šťastná ako blcha.... vďaka za vaše odpovede pekný deň ešte
    Žabinka tak to dopadlo super..
    duris11 ano veľká vďaka, ste zlaté
      zbaliť

    Dodatočné daňové priznanie PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.