Zavrieť

Porady

Duplikat dedicskeho konania

Ahojte, viete mi prosim niekto poradit, kolko by notar mohol pytat za vystavenie duplikatu osvedcenia z dedicskeho konania?
Doplnim informacie ktore neboli uplne kompletne, pardon.

Nevieme doma najst osvedcenie z dedicskeho konania z pred 12 rokov. Pisala som notarke, ktora to osobne mala v minulosti na starosti. Ked mi odpovie emailom, asi nam uvedie cislo pod ktorym sa to zaevidovalo a bude treba ist na miestny sud do archivu?
Mylne som sa domnievala, ze to bude mat notar vo svojom archive..Dakujem
Naposledy upravil Tom10 : 05.04.17 at 10:18 Dôvod: Oprava vyrazu
vicktor takze lepsi termin bude duplikat nez fotokopia
Tom10 Vsak toto..ano dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Tom10, ak to ešte nemáš vyriešené, skús navštíviť príslušný okresný súd - archív, alebo okresný súd -oddelenie informačné. V archíve OS by sa mal nachádzať celý spis dedičského konania aj s osvedčením o dedičstve. Ak nie, tak spis by si mohol hľadať aj na príslušnom okresnom súde-oddelenie dedičské, v prípade, že by to OS nemal zarchivované v jeho archíve.
    Naposledy upravil branislavp : 18.04.17 at 09:54
    MenoPriezvisko
    podľa cenníka by malo byť za vyhotovenie rovnopisu 1,33€ za stranu alebo 1,99€ za stranu, nie som si teraz 100% istá, ktorá z týchto dvoch súm je správna. pokiaľ má notár v PC alebo niekde uložené rovnopisy osvedčení/uznesení, vydá ti ich notár, ak nie, spis sa bude nachádzať na príslušnom súde kde budeš musieť ísť s požiadavkou za súdnym tajomníkom, ktorý ma na starosti dedičské konania. keďže pred 12 rokmi vyznačoval ale právoplatnosť súd, nezabudni si ju vyznačiť rovno na súde, notár vyznačuje právoplatnosť len od r. 2016

    Duplikat dedicskeho konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.