Zavrieť

Porady

Technický preukaz - spotreba

Prosím o radu, pri cestovných náhradách sa má pozrieť údaj spotreby v technickom preukaze, zamestnanec mi dal ofotený tech.pr. - vraj nový ale našla som v ňom len jednu spotrebu paliva. Kde si mám nájsť ostatné údaje? Je to Škoda Fabia.
Ďakujem
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no ak nie su uvedene v technickom asi inde spotrebu nenajdete...(neviem nie som v tomto zbehly) a mate problem pouzivat tuto spotrebu urcenu v technickom?
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

Vo všetkých príspevkoch v porade sa píše že sa má vyrátať priemerná spotreba podľa technického preukazu, tak neviem...
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Treba pozrieť aká spotreba sa uvádza v TP takého istého vozidla, ktoré má uvedenú spotrebu.
My sme zobrali spotrebu z technichých parametrov - hodnôt, ktoré nám dali pri kúpe vozidla.
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

Zamestnanec mi práve dal Technické údaje o spotrebe paliva, len neviem podľa ktorej normy sa mám riadiť:
EU2DDK alebo
EU3DDK alebo
EU ?
Prosííím o radu, sama s tým nepohnem
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Podľa tej, pri ktorej máš uvedenú spotrebu
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

Je to taká tabuľka - pri všetkých je uvedená spotreba a ja si mám vybrať...
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

Prosím ešte o radu, kde presne na stránke www.slovnaft.sk mám nájsť tie ceny benzínu..
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

luluhaha
Prosím o radu, pri cestovných náhradách sa má pozrieť údaj spotreby v technickom preukaze, zamestnanec mi dal ofotený tech.pr. - vraj nový ale našla som v ňom len jednu spotrebu paliva. Kde si mám nájsť ostatné údaje? Je to Škoda Fabia.
Ďakujem
Je to dobrý prípad - je uvedená spotreba. O niečo horší by bol prípad TP bez uvedenia spotreby. Potom je potrebné ju nejako ináč preukazovať.
Proste - použije sa priemerná spotreba uvádzaná v TP taká, aká je.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
slovnaft ceny už neuvádza
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Skusim ozivit este tuto temu.
Ked bol tzv. velky technicky preukaz motoroveho vozidla ( knizka formatu A5) , pocital som pre feliciu priemernu spotrebu paliva 7,0 l/100 km ( priemer troch udajov mesto- nemesto-ehk..…)
Teraz boli velke technicaky nahradene Osvedcenim o evidencii vozidla , kde je iba jeden udaj a tam je pre feliciu 9.3 l/100 km , co sa mi zda chybny udaj. Prosim o info ak niekto uctujete cestaky pre feliciu aku spotrebu pouzivate.
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

STRELEC Pozri príspevok
Je to dobrý prípad - je uvedená spotreba. O niečo horší by bol prípad TP bez uvedenia spotreby. Potom je potrebné ju nejako ináč preukazovať.
Proste - použije sa priemerná spotreba uvádzaná v TP taká, aká je.
Ja mám bohužiaľ taký prípad. SZČO kúpil v decembri 2007 Citroen C8 zo Švajčiarska a v osvedčení o evidencii nemám žiadnu uvedenú spotrebu pohonných hmôt. Neviem teraz určiť spotrebu. Nemá niekto technický preukaz s uvedením spotreby pre Citroen C8, objem valcov 1997cm3 ?
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Nikto neúčtuje Citroen C8, nafťák? Objem valcov 1997cm?
0 0
lenicka19 lenicka19

lenicka19 je offline (nepripojený) lenicka19

Prosím vás, nieviete nikto, kde by som mohla nájsť primernú spotrebu automobilu Renault 19, 1,4, 43kW, benzín. V technickom žiaľ nie je vôbec uvedená. Ďakujem!!!!
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Julča Pozri príspevok
Nikto neúčtuje Citroen C8, nafťák? Objem valcov 1997cm?
Kuk sem:

http://www.citroen.sk/File.aspx?remark=c8_tech
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Potrebujem určiť spotrebu pre automobil OPEL ASTRA G/CARAVAN, keďže v TP nebola určená.

Poradte prosím.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Kolejová Pozri príspevok
Potrebujem určiť spotrebu pre automobil OPEL ASTRA G/CARAVAN, keďže v TP nebola určená.

Poradte prosím.
skús pozrieť sem, treba si kliknúť na konkrétny model:

http://opel.katalog-automobilov.sk/
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Súrne potrebujem určiť spotrebu pre automobil MAZDA 323F zdvihový objem valcov 1998 cm2, 66 kw-nafta - nemám žiadnu spotrebu v technickom preukaze a meranie v Žiline je pre mňa nákladné.. Ak máte niekto tento typ, prosím o fotokópiu údajov, k účelu obhajoby pri daň.kontrole..Vopred ďakujem..
0 0
evina123 evina123

evina123 je offline (nepripojený) evina123

luluhaha Pozri príspevok
Prosím o radu, pri cestovných náhradách sa má pozrieť údaj spotreby v technickom preukaze, zamestnanec mi dal ofotený tech.pr. - vraj nový ale našla som v ňom len jednu spotrebu paliva. Kde si mám nájsť ostatné údaje? Je to Škoda Fabia.
Ďakujem
chcem Vás ešte raz požiadať o stanovisko k pôvodnej téme: veľké techničáky boli nahradené osvedčeniami o evidencii, v ktorých /niekedy/ je uvedená len jedna spotreba, ktorá sa rovná /porovnaním s pôvodným tech.preukazom/ kombinovanej spotrebe. Má sa teda brať pri vyúčtovaní jázd len táto spotreba pri všetkých typoch jázd, alebo sa môže používať spotreba v meste, mimo, komb. s pôvodného techničáka? ďakujem
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

evina123 Pozri príspevok
chcem Vás ešte raz požiadať o stanovisko k pôvodnej téme: veľké techničáky boli nahradené osvedčeniami o evidencii, v ktorých /niekedy/ je uvedená len jedna spotreba, ktorá sa rovná /porovnaním s pôvodným tech.preukazom/ kombinovanej spotrebe. Má sa teda brať pri vyúčtovaní jázd len táto spotreba pri všetkých typoch jázd, alebo sa môže používať spotreba v meste, mimo, komb. s pôvodného techničáka? ďakujem
Áno má sa ,
Tkzv. trojkombinácia spotreby bola podľa normy CSN , teraz sa väčšinou uvádza norma EHK s jednou sadzbou na všetky režimy jazdy alebo sa neuvádza vôbec.
Jazda v meste sa dá upraviť vlastným vnútorným predpisom +%na túto normu , ale to je už o inom.
0 0
gaba07 gaba07

gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

prosim vas nevie niekto spotrebu na Citroen Jumper 2,8 HDI? v technickom sa neuvadza a ani na stranke vyrobcu som to nenasla...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať