Zavrieť

Porady

celorocna dialnicna znamka nebola po poistnej udalosti prehlasena na novu SPZ. Ako sa odvolat proti udelenej pokute?

V roku 2016 sme vo firme zakupili celorocny dialnicny poplatok. Na jar doslo k poskodeniu automobilu (nie nasim zavinenim) a muselo dojst k vymene SPZ. U NDS sme pozabudli prehlasit dialnicnu na novu SPZ.Teraz sme do firmy dostali pokutu za jazdu po dialnici bez poplatku.Chceme sa odvolat nakolko poplatok na toto vozidlo bol zaplateny, len doslo k vymene SPZ. Ako mame postupovat?
3 komentárov     zbaliť
buchač sme POZABUDLI prehlasit dialnicnu na novu SPZ.Teraz sme do firmy dostali pokutu za jazdu po dialnici bez poplatku.Chceme sa odvolat
=======================
Príklad na dané :

POZABUDOL som, že na určitom úseku je maximálna rýchlosť 40 km/h a šiel som rýchlosťou 120 km/h.
Dostal som pokutu a chcem sa odvolať.
Ako mám postupovať ?
irari777 po tomto prispevku toto vlakno cele zmazem. chcem len zistit, ci sa pokuta vztahuje na neprehlasenie dialnicnej znamky v rovnakej sadzbe ako keby nebola zaplatena vobec. A prosim uz sem mi nepiste, pripada mi to ako skor odventilovanie ako konstruktivna rada. dakujem za pochopenie
buchač irari777 (Dnes 18:53) po tomto prispevku toto vlakno cele zmazem. c....A prosim uz sem mi nepiste, pripada mi to ako skor odventilovanie ako konstruktivna rada. =================
Tak inak :

1. Chcete sa odvolať ? Nuž sa odvolajte.
2. Ako máte postupovať ? Nuž napíšte odvolanie...alebo zadaj novú tému pod názvom.."Čo má obsahovať odvolanie voči pokute ?"
3. Udelená pokuta ? Veď bežne firmy dávajú tieto do nákladov.
4. Neznalosť zákona, neplnenie si povinností neospravedlňuje.

Odventilovanie ? Ani nie...skôr počudovanie, že firma ešte neskrachovala, keď si nevie poradiť s takýmto "problémom"...
Zmazanie vlákna ? Ani nie...na to nemáš oprávnenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    misoft Nepomôže..... chybu NDS neurobila,urobili držitelia vozidla....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ale prehlásenie dialničnej známky nie je povinnosťou NDS, ani poisťovne, ani polície. Zmena údajov je možná pri elektronickom zaregistrovaní do 15 minút.... potom už nie.
    Mimochodom - eznámka je neprenosná.....
    https://eznamka.sk/selfcare/home/
    Ale mali ste to skúsiť tu https://eznamka.sk/selfcare/request/ (i keď pochybujem o tom, že prevedú na nové EČV).

    Odvolanie nepomôže - NDS totiž nespravila žiadnu chybu - nemá vedomosť o tom, že ste zmenili EČV.

    celorocna dialnicna znamka nebola po poistnej udalosti prehlasena na novu SPZ. Ako sa odvolat proti udelenej pokute?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.