Zavrieť

Porady

Dodanie služby do EÚ

Opracovali sme zákazníkovi /plátca DPH/ z Maďarska jeho materiál. Faktúru sme mu vystavili len na službu. Na aký § sa máme odvolať pri vystavení fa na oslobodenie od DPH a do ktorého riadku daňového priznania uvedenú službu uvádzame? Do súhrnného výkazu neuvádzame?
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Anču
Opracovali sme zákazníkovi /plátca DPH/ z Maďarska jeho materiál. Faktúru sme mu vystavili len na službu. Na aký § sa máme odvolať pri vystavení fa na oslobodenie od DPH a do ktorého riadku daňového priznania uvedenú službu uvádzame? Do súhrnného výkazu neuvádzame?
§16
7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.

Ak bol materiál po opracovaní prepravený mimo územia SR, tak na základe §16 / 7 je miestom plnenia Maďarsko a dodaná služba nie je v zmysle § 2 predmetom dane na Slovensku.

T.z. táto služba nie je oslobodená, ale nepodlieha DPH.

Do súhrného výkazu sa neuvádza.
0 0
MAGDALIENKA MAGDALIENKA

MAGDALIENKA je offline (nepripojený) MAGDALIENKA

Česká firma - platiteľ DHP v ČR si objedná práce na hnuteľnom majetku u našej firmy, takisto platiteľa DPH. My ale túto prácu zadáme inej slovenskej firme, t.j. nevykonáme ju priamo v našej firme. Má táto skutočnosť vplyv na uplatnenie režimu DPH podľa § 16 odst. 7 zákona o DPH? Fakturujeme českej firme bez DPH?
Vďaka za radu.
Magdaléna
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Slovenský podnikateľ, platiteľ DPH, urobí oplotenie pivníc na území SR pre rakúsku firmu s prideleným rakúskym IČ DPH, ktorá má ale sídlo na Slovensku. Vystaví slov. podnikateľ faktúru s daňou alebo bez dane?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Posúvam, neviete mi poradiť?
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

faktúra s daňou § 15 ods. 2
0 0
JOJA JOJA

JOJA je offline (nepripojený) JOJA

benka
§16
7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.

Ak bol materiál po opracovaní prepravený mimo územia SR, tak na základe §16 / 7 je miestom plnenia Maďarsko a dodaná služba nie je v zmysle § 2 predmetom dane na Slovensku.

T.z. táto služba nie je oslobodená, ale nepodlieha DPH.

Do súhrného výkazu sa neuvádza.

Súhlasím a mám to overené aj na DR. Chcem sa ale opýtať, čo v prípade, ak odberateľ nie je registrovaný pre daň. Vystaviť faktúru s DPH, alebo sa prihlásiť v tom ktorom členskom štáte?
Ešte mi napadlo, že služba akákoľvek sa v súhrnnom výkaze neuvádza, ale táto nie je ani v priznaní k DPH.?
JOJA
0 0
JOJA JOJA

JOJA je offline (nepripojený) JOJA

Chcem sa ale opýtať, čo v prípade, ak odberateľ nie je registrovaný pre daň. Vystaviť faktúru s DPH, alebo sa prihlásiť v tom ktorom členskom štáte?



Vie mi niekto pomôcť????
Ďakujem
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

JOJA
Chcem sa ale opýtať, čo v prípade, ak odberateľ nie je registrovaný pre daň. Vystaviť faktúru s DPH, alebo sa prihlásiť v tom ktorom členskom štáte?



Vie mi niekto pomôcť????
Ďakujem
Ak chcete odpoveď konkretne na opravu HM=§15/2.
Tak ak opravený tovar platiteľ vyvezie potom bez DPH § 16/7.
Ak tovar nevyvezie platiteľ tak slovenská DPH.
Ak neplatiteľ vyvezie alebo aj nevyvezie tak potom slovenská DPH=§15/2 miesto dodania, kde sa opraví.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

JOJA
Chcem sa ale opýtať, čo v prípade, ak odberateľ nie je registrovaný pre daň. Vystaviť faktúru s DPH, alebo sa prihlásiť v tom ktorom členskom štáte?
Vie mi niekto pomôcť????
Ďakujem
musíte sa vy registrovať za platiteľa v tom ktorom štáte a odviesť daň.

k otázke v predchádzajúcom príspevku dodanie služby do krajiny EÚ sa neuvádza v SV ani nevstupuje do DP (nie je nato riadok v DP) iba ich musíš mať v evidencii dph.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

daniek
musíte sa vy registrovať za platiteľa v tom ktorom štáte a odviesť daň.

k otázke v predchádzajúcom príspevku dodanie služby do krajiny EÚ sa neuvádza v SV ani nevstupuje do DP (nie je nato riadok v DP) iba ich musíš mať v evidencii dph.
Joja sa pýta na § 16/7, a z otázok vyplýva (aspoň mne) že práce sú vykonané na Sl.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Asi som už prepracovaná z tých DPH... Prosím, poraďte mi v nasledovnom:
Klient - platiteľ DPH na Slovensku, fakturuje "úpravu premostenia linky na spracovanie..." , vykonanú vo Francúzsku, francúzskemu odberateľovi, ktorý si službu objednal s fr. IČ DPH. Fakturuje mu ju bez DPH, ako oslobodenú. Je to správne? Podľa akého § ? A ak je to správne, uvádza sa to v DP k DPH? Ak áno, na akom riadku?
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

je to tak správne služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť - miesto dodania tam kde sa nehnuteľnosť nachádza § 15 ods. 2 do daňového priznania neuvádzaš
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

daniek
je to tak správne služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť - miesto dodania tam kde sa nehnuteľnosť nachádza § 15 ods. 2 do daňového priznania neuvádzaš
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

daniek
je to tak správne služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť - miesto dodania tam kde sa nehnuteľnosť nachádza § 15 ods. 2 do daňového priznania neuvádzaš
Ešte som sa k tomu vrátila, lebo mne to pripadá skôr ako § 15 odst. 6, práce na hnuteľnom majetku (úprava premostenia linky), s výnimkou podľa § 16 odst. 7. Ak sa mýlim, opravte ma prosím.
Naposledy upravil Anja111 : 25.01.07 at 08:12
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111
Ešte som sa k tomu vrátila, lebo mne to pripadá skôr ako § 15 odst. 6, práce na hnuteľnom majetku (úprava premostenia linky), s výnimkou podľa § 16 odst. 7. Ak sa mýlim, opravte ma prosím.
Posúvam...
Naposledy upravil Anja111 : 25.01.07 at 08:24
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111
Ešte som sa k tomu vrátila, lebo mne to pripadá skôr ako § 15 odst. 6, práce na hnuteľnom majetku (úprava premostenia linky), s výnimkou podľa § 16 odst. 7. Ak sa mýlim, opravte ma prosím.
Skúšam posunúť ešte raz...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Anja111
Asi som už prepracovaná z tých DPH... Prosím, poraďte mi v nasledovnom:
Klient - platiteľ DPH na Slovensku, fakturuje "úpravu premostenia linky na spracovanie..." , vykonanú vo Francúzsku, francúzskemu odberateľovi, ktorý si službu objednal s fr. IČ DPH. Fakturuje mu ju bez DPH, ako oslobodenú. Je to správne? Podľa akého § ? A ak je to správne, uvádza sa to v DP k DPH? Ak áno, na akom riadku?
Ak je premostenie linky súčasťou linky - hnuteľného majetku, je to §15/6
Ak je premostenie niečo pevné, nehnuteľné (typu "most"), je to § 15/2.

V jednom aj druhom prípade však ide o miesto plnenia vo Francúzsku, takže fakturácia mimo DPH (nepodlieha DPH), teda nie oslobodená (0% ). Služba bude predmetom dane vo Francúzsku.
V DP sa to neuvádza, iba v evidencii podľa §70.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Na upresnenie:
Je rozdiel medzi pojmami : oslobodené od DPH ( 0%)
a nie je predmetom dane na Slovensku ( nepodlieha DPH, mimo DPH)
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem veľmi pekne. Pomohlo mi to.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

slovenská s.r.o. si kúpila členstvo v golfovom klube v Rakúsku (členský ročný poplatok za vstup na ihrisko).
Myslíte, že pri tejto službe môžeme hovoriť o službe podľa § 16 ods. 1?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať