Zavrieť

Porady

Neplátca- Dodanie služby zo Švajčiarska

Prosím o rýchlu radu.
Sme neplátci DPH, robíme len finančné činnosti /osl.od DPH/. Dostali sme
faktúru od zahraničnej švajčiarskej firmy, ktorá nám na jej web.stránke poskytuje finančné informácie na fin. trhoch a burzách / fa je v EUR-ách/ .

Náhodne som sa dozvedela, že zrejme podľa Z.o DPH podľa § 78 odst.3 /násl.§ 69 odst.3 a §15 odst.8/ musíme ako neplatiteľ podať daň. priznanie na DPH a samozrejme aj daň uhradiť.
/myslím ,že je to vlastne dodanie finančnej služby nám ako neplátcovi /

1./ Ale neviem,či je to oslobodené od DPH ako poskytnutie fin. činností a ak
nie, tak podať daň. priznanie a DPH hradiť????

2./ A ak áno, akým kurzom mám vypočítať túto DPH, keď dátum prijatia DF je
30.7.2004 a dátum jej vystavenia je 28.7.2004 .

3./ A aké sankcie nás čakajú??? Keď to malo byť uhradené k 25.8.2004 ???

4./ Takúto DF mám aj v apríli 04. Treba aj za túto DPH uhradiť alebo to platí od novely DPH, teda od 1.5.2004 ???

Vopred ďakujem za urýchlené rady .
Naposledy upravil Lila : 15.11.04 at 10:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Áno, treba si tú faktúru samozdaniť. To, že nie ste platiteľ DPH znamená, že si DPH nemôžete aj odpočítať, ale iba ju odviesť. Kurz by som použila zo dňa vystavenia faktúry. Faktúr do 30.4.04 sa to netýka. Sankcie sú v zákone 511/92, presne neviem, aké sú, ale už sa tu o nich písalo, skús pohľadať.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Pre : LUBA
    Prosím Ťa , DPH na fin.služby je predsa 0% . Na dovoz takejto služby to neplatí????

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    To je síce pravda, ale na výstupe, t.j. keď Ty fakturuješ finančné služby, tak to je oslobodené od DPH (samozrejme keď si platiteľ DPH). Ty máš ale vstup. Podľa §15 (8) a §69 (3) si povinná tú DPH si vypočítať a odviesť. Ešte je snáď otázne, či tá poskytnutá služba je podľa §15 (8) písm. c/ alebo i/, ale z pohľadu povinnosti DPH je to aj tak jedno.
    A ešte pozor, aj keď vykonávaš oslobodené činnosti podľa §39, sleduj si obrat - finančné činnosti žiaľ spadajú do obratu, ktorý treba sledovať za účelom prípadnej registrácie za platiteľa DPH (max. 12 mes. obrat 1.500.000,-- Sk).

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Pre: LUBA

    Zistila som, že tento zahr. subjekt so stálou prevádzkarňou v Bratislave je uvedený ako plátca DPH od r. 1997 t.j. odfaxoval nám kartičku : Osvedčenie
    o registrácii pre daň z prid.hodnoty. /t.z. na kartičke je uvedená adresa tejto prevádzkárne/ , čiže my ako nadobúdateľ nemusíme uhradiť daň DÚ, ani dávať DP, lebo je to povinnosť platiteľa.

    ibarc je offline (nepripojený) ibarc

    ibarc
    [QUOTE=Luba;21164]To je síce pravda, ale na výstupe, t.j. keď Ty fakturuješ finančné služby, tak to je oslobodené od DPH (samozrejme keď si platiteľ DPH). Ty máš ale vstup. Podľa §15 (8) a §69 (3) si povinná tú DPH si vypočítať a odviesť.

    Prosím Vás, toto je správne? Nie je to tak, že keď napr. príjmem službu, ktorá je podľa nášho zákona o DPH oslobodená od DPH, že nemusím robiť žiadne samozdanenie?

    Ďakujem za radu!

    Neplátca- Dodanie služby zo Švajčiarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.