Zavrieť

Porady

Daňové priznanie DPH

Prajem pekný deň,
chcem Vás poprosiť o radu ohľadom DPH. Došlá faktúra zdaniteľné plnenie máj 2005. Mne došla 29.6.06 t.j. už po daňovom priznaní DPH 5/2006. Čo s ňou? Môžem ju daň do júnového plnenia keďže sa mi zdá, že ak príde FA po daňovom priznaní DPH môže ísť do ďalšieho mesiaca. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jana G.
    Prajem pekný deň,
    chcem Vás poprosiť o radu ohľadom DPH. Došlá faktúra zdaniteľné plnenie máj 2005. Mne došla 29.6.06 t.j. už po daňovom priznaní DPH 5/2006. Čo s ňou? Môžem ju daň do júnového plnenia keďže sa mi zdá, že ak príde FA po daňovom priznaní DPH môže ísť do ďalšieho mesiaca. Ďakujem za odpovede.
    Ano možeš si ju uplatniť v priznaní za júl.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat, ak mame leasing (pristroj) od novembra 2005, ale este ani raz sme si neuplatnili odpocet dph (lebo som nevedela o tom leasingu – pracujem externe-sef to platil kedy ako …) mozem si teraz uplatnit v danov. Priznani to dph??? a musim podat za ostatne mesiace opravne danove prizn.??? alebo nemusim iba ak by som chcela uplatnit?? prosim poradte mi. dakujem

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    smith
    Ano možeš si ju uplatniť v priznaní za júl.
    Snáď jún.

    niekto už myslí na obed

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sara-ke
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat, ak mame leasing (pristroj) od novembra 2005, ale este ani raz sme si neuplatnili odpocet dph (lebo som nevedela o tom leasingu – pracujem externe-sef to platil kedy ako …) mozem si teraz uplatnit v danov. Priznani to dph??? a musim podat za ostatne mesiace opravne danove prizn.??? alebo nemusim iba ak by som chcela uplatnit?? prosim poradte mi. dakujem
    Za tie predchádzajúce obdobia by som podával opravné priznanie, ke´d už to chceš dať na správnu mieru.

    Keď platil séf tie splátky a nemala si splátkový kalendár, ako si identifikovala tie platby, kam si zaúčtovala?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    sara-ke
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat, ak mame leasing (pristroj) od novembra 2005, ale este ani raz sme si neuplatnili odpocet dph (lebo som nevedela o tom leasingu – pracujem externe-sef to platil kedy ako …) mozem si teraz uplatnit v danov. Priznani to dph??? a musim podat za ostatne mesiace opravne danove prizn.??? alebo nemusim iba ak by som chcela uplatnit?? prosim poradte mi. dakujem
    Túto otázku sme už raz rozoberali.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    benka
    Snáď jún.

    niekto už myslí na obed
    Trošku Dnes ma benka prekulka, som hladný ako pes. A pred sebou vidím už iba jedlo. Samozrejme, že jún.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    smith
    Trošku Dnes ma benka prekulka, som hladný ako pes. A pred sebou vidím už iba jedlo. Samozrejme, že jún.
    Prekukol. Aj ja som už hladný .......

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    diik, ale chcela som vediet ci musim podavat opravne priznania alebo nemusim, hm??....asi musim ze?

    inak dobruuuuuuu chut, hladosi. :p

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Podaním dodat. DP Vám vznikne odpočet v jednotl.mesiacoch.
    Keďže sa jedná o vrátenie DPH, tak DDP môžete podať, ale nemusíte.
    Ale prečo nechávať štátu peniaze, na kt. máte nárok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.