Zavrieť

Porady

úraz v práci

Mam dotaz keď mi zamestnávateľ nezabezpečíl pracovnú obuv a mal som v práci úraz ako postupovať?

Šmykľava a klzka korba auta kde som si zvrtol nohu bol som u obvodného lekára ako ďalej postupovať? Môžem si žiadať finančnú náhradu? Bolo to nahlásené a spísané
Naposledy upravil ivka70 : 05.05.17 at 06:25
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Nahlásil si úraz zamestnávateľovi a bol spisany záznam o uraze? Kedy sa stal úraz?
Palec99 Áno bolo to nahlásené a spisane
Palec99 Včera sa to stalo večer som bol na pohotovosti a dnes u obvodnej lekarky
veronikasad PN si už odovzdal zamestnávateľovi? Máš na nej zaskrtnute že sa jedná o pracovný úraz?
willma na akej pracovnej pozícii pracuješ? Bolo by dobré, keby si nahliadol do dokumentácie BOZP "smernica o prideľovaní osobných ochranných pracovných prostriedkov" Ako dlho je predpokladaná PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemám pred sebou tlačivo PN, tak neviem presne názvy. Na diele určenom sociálnej poisťovni treba na prednej strane zaškrtnúť žiadam o nemocenské, aj žiadam o urazovy príplatok.

    Ostatné dávky úrazového poistenia si uplatnis po skončení liečby.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ak sa ti to stalo pocas pracovnej doby pri vykonavani prace pre zamestnavatela (a nie na "fuske" pre kamarata), tak je to pracovny uraz bez ohladu na to, kto zabezpecil alebo nezabezpecil obuv.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Palec99 Dobre čiže treba ísť do social k lekárka mi vypísala PN ku ale neviem kde je úrazové ci to mam automaticky alebo som mal byt pri poistený?
    veronikasad Dávky úrazového poistenia vypláca sociálna poisťovňa. Nemusíš tam teraz chodiť, jeden diel PN tam pošle zamestnávateľ ak PN bude trvať viac ako 10 kal.dni. Len si mal na tom diele zaškrtnúť že okrem nemocenského ziadas aj o urazovy priplatok
    veronikasad Pokiaľ máš aj komerčné úrazové poistenie, po skončení liečby si môžeš uplatniť nárok na odškodné aj z neho.
    Palec99 Nemám úrazové a PN mam doma co sa tam zaskrkuje?
    veronikasad Veď som ti to napísala ešte včera ...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.