Zavrieť

Porady

Dohoda a UPSVaR

Pracujem na dohodu od 7.12 a som evidovaná na UPSVaR. Po novom môžem mať odpracované 40 dni ročne... Chcem sa spýtať či môžem mať uvedené v dohode že dohodnutá maximálna dlžka pracovného času je 10 hodín týždenne?? Alebo mám si to dať upraviť u zamestnávateľa? Ako to má znieť aby ma nevyradili z evidencie? Ďakujem
veronikasad Akú dohodu máš uzatvorenú?
pralinkaa dohoda o pracovnej činnosti uzatvorená podľa § 228a
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dohoda uzatvorená pred 1.5.2017 môže trvať maximálne 40 kal.dni, t.j. najdlhšie do 9.6.2017 bez ohľadu na to, koľko dní v tomto období odpracujes. Po tomto termíne ťa vyradia z evidencie, ak dohodu neukončis. Tiež ju treba znovu prihlásiť do 9.5.2016...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pralinkaa tu dohodu ktorú mám musím znovu odniesť na úrad prace do 9.5? rozumiem správne?
    veronikasad Ano
    ZlaticaB ak tomu správne rozumiem tak dohoda ktorá je uzatvorená pred 1. 5.2017 platí iba do 9. 6. 20107 a ďalej sa už nemôže tento dohodár viac v roku 2017 zamestnať na dohodu? samozrejme ak je evidovaný na ÚP?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.