Zavrieť

Porady

Povinnosť odovzdať účtovníctvo v elektronickej forme ?

Klient mi dal výpoveď zmluvy o poskytovaní účtovných služieb.Zároveň mi moja zamestnankyňa oznámila ukončenie materskej spolu s výpoveďou s tým, že nastupuje do zamestnania ku klientovi ako účtovníčka.Klient výslovne požaduje
odovzdať účtovníctvo v elektronickej forme-v zmluve to dohodnuté nebolo.Klient si obstaral identický účtovný program,v akom mu poskytovala služby moja bývalá zamestnankyňa.
veronikasad Poznámka k tej elektronickej forme: Pri jednej daňovej kontrole daňový úrad odomna požadoval nejaké súbory v elektronickej forme (vraj majú software na zistenie dodatočných zásahov do ucta.) Nevedela som to urobiť, tak som musela všetky zostavy za kontrolovaný rok znovu vytlačiť ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V prípade ako popisujes by som v elektronickej forme účtovníctvo neodovzdala "na tanieriku". Nech sa staro-nova účtovníčka trochu potrápi. Vytlac klientovi všetky potrebné dostupné zostavy z tvojho účtovného SW...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zvyčajne sa mení účtovníčka od nového roku, nie v priebehu. Ty sama najlepšie vieš, aké máte ľudské a aj finančné vzťahy. Nebuď malicherná. Ohodnoť svoju prácu a odovzdaj "z rúčky do rúčky" tak, aby si nemyslela na minulosť, zavri za ňou dvere. Ani sa nenazdáš a príde lepší klient. Držím palce. Nekaz si meno.
    mirolba aj tak sa musím zamyslieť nad možnosťou zopakovania,nájsť,resp. vychovať kvalitnú účtovníčku zoberie kus energie a konkurenčná doložka v prac.zmluve nepripadá do úvahy.Snáď zaradiť klientom do zmluvy o poskytovaní účta pasáž vylučujúcu aspoń 12 mesiacov zamestnať môjho zamestnanca....Otázna je možnosť kontroly.
    kukučka Tomu nezabrániš.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak to nebolo v zmluve, mozes mu to predat ako sluzbu nad ramec zmluvy.
    Na cene sa musi s tebou dohodnut.
    Nie je povinnost viest uctovnictvo v elektronickej forme, nemoze byt teda ani povinnost ho v takej forme odovzdat.
    Naposledy upravil ivka70 : 10.05.17 at 10:44 Dôvod: preklep
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Cobra99 A to ešte niekto vedie účtovníctvo v neelektronickej forme? Hlinené tabuľky?
    Dav Napr. jednoduché v Exceli. Dá sa aj podvojné, ale to by musel byť expert aj na účto, aj na Excel. Alebo v papierovej podobe
    Cobra99 A Excel si vedie na štvorčekovom papieri?
    veronikasad Účtovníctvo v exceli by novej účtovníčka v identickom programe moc nepomohlo...
    Dav Excel nevedie na štvorčekovom papieri, mala som na mysli vedenie účtovníctva mimo účtovného softu.
    kukučka Cobra99 (Včera 15:42) A to ešte niekto vedie účtovníctvo v neelektronickej forme? Hlinené tabuľky?
    Hej, tesané valaškou.
      zbaliť

    Povinnosť odovzdať účtovníctvo v elektronickej forme ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.