Zavrieť

Porady

ako účtujete Fa - DECODOM?

Poprosím o poradenie mám vystavenú zálohovú fa z 02/2017 kde nie je vyčíslená dph je tam iba v texte DPH 20% cena bez dph 775,00 cena s dph: 930,00.
K tomu je doklad o úhrade platobnou kartou z 02/2017 úhrada zálohy 300,- základ 250,00 dph 50,00 spolu:300,00
Potom má ďalší doklad o úhrade z 04/2017 úhrada tej istej zálohy: základ 525,00, dph 105,00 spolu: 630,00. Taktiež k tomuto obdobiu 04/2017 je Faktúra na ktorej je daňový výkaz: základ 775,00 dph: 155,00 spolu: 930,00
Preddavky a dátumy úhrad:
02/2017 základ -250,00 dph -50,00 spolu: -300,00
04/2017 základ -525,00 dph -105,00 spolu: -630,00
záloha: -930,00
k úhrade 0,00
Z ktorých dokladov by Ste odpočítali dph, z daňového dokladu o úhradách, kde je rozpis alebo až z riadnej vyúčtovacej faktúry? Ja som z prvej úhrady zálohy neuplatnila odpočet dph, bolo to už vtedy potrebné na základe rozpisu daňový doklad o úhrade je s rozpisom dph.

Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Prvu mas zalohovu fakturu - bez dph, lebi je to len info kolko mas zaplatit - neuctujes, evidujes
    Druha je faktura k prijatej platbe - datum dodania je datum uhrady - to uctujes, mozes odpocet
    Tretia je tiez k prijatej platbe
    A stvrta vyuctovacia po dodani

    - pozri zakon o DPH
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Teda doklad o úhrade z ERP-daňový doklad je druhá faktúra k prijatej platbe na 300,00 eur s rozpisom základ dph a celkom?
    Ja som z tohoto dokladu v 02/2017 neuplatnila dph, lebo na doklade z ERP je uvedené úhrada zálohy . No bola to iba časť 300,00 eur. druhý doklad je tiež z ERP na tých 630,00 eur rozpísané základ dph a celkom.
    Teraz akým spôsobom mám uplatniť dph, píšeš môžeš odpočet a ak som ho vtedy neurobila? Uf, neuvedomila som si že z dokladu z ERP mám riešiť odpočet ak tam bolo uvedené úhrada zálohovej fa.
    Ďakujem pekne.

    Ešte dopĺňam: k tretej-k dokladu z ERP o úhrade druhej časti zálohy je vystavený v ten istý deň 22.04.2017 daňový doklad-faktúra ktorá obsahuje text daňový výkaz spolu dph. Nemôžem teda uplatniť túto dph spolu z riadnej konečnej faktúry? Ďakujem.
    avalik Dph uplatnis z faktury ... doklad z ERP o uhrade faktury ci zalohy (v hotovosti ci kartou) nemoze obsahovat dph - k prijatej platbe ti vystavili faktury z tych si mozes urobit odpocet ... a to az do konca roka ... ved citaj zakon o DPH
    maped avalik, nevystavili mi k prijatej platbe faktúry, asi som to zle vysvetlila. Existuje iba jedna zálohová faktúra a dva doklady o úhrade zálohovej fa kde píšu rozpis dph a potom riadna fa.
    Na tej riadnej fa je napísané:
    daňový výkaz: základ 775,00 dph: 155,00 spolu: 930,00
    Preddavky a dátumy úhrad:
    02/2017 základ -250,00 dph -50,00 spolu: -300,00
    04/2017 základ -525,00 dph -105,00 spolu: -630,00
    záloha: -930,00
    k úhrade 0,00
    toto všetko iba na tej faktúre tento rozpis, preto neviem kedy z čoho uplatniť dph.
    Ďakujem za ochotu pomôcť.
      zbaliť

    ako účtujete Fa - DECODOM?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.