Zavrieť

Porady

Rozbaľovacie menu, overenie dát, VLOOKUP

Vytvorila som si rozbaľovacie menu, overenie dát, použila som funkciu VLOOKUP, všetko funguje

Problém je, že v prvom stĺpci je materiál, ktorý má rovnaký názov, napr. Surgilon 1, nájde iba 197171, neviem ako to ošetriť.

DOPLNENIE - cez VLOOKUP to nepôjde
nový súbor (bunka A202 bola len vzorová)

Potrebujem vložiť nový prázdny riadok a potom vybrať z menu a automaticky doplniť.
Naposledy upravil Kabaka123 : 20.05.17 at 08:37
4 komentárov     zbaliť
ivka70 kde, v ktorom liste a stlpci, mas ten vzorec?
a co je cielom, spocitat spotrebu z listu pomoc?


bud musis hodnoty v tabulke najskôr scitat (urobit kontingencnu) a potom v tej vyhladavat alebo musis hladat cez nazov a referenciu, jednoducho cez n ieco, co sa neopakuje.
Kabaka123 v KUCH v stĺpci A (kontrétne v bunke A202 ) je rozbaľovacie menu, v ostatných stĺpcoch je funkcia VLOOKUP, ktorá ťahá dáta z POMOC.

Cieľom je preniesť dáta z POMOC do KUCH
ivka70 To nurobis, pokial nebudu data v liste pomoc jednoznacne urcene ... Excel nevie, co ine ako prvy riadok, by mal vybrat
Ked by si povedala nejakému cloveku nazov Surgilon1 a poziadala ho, nech ti vyberie udaje z listu pomoc, co by vybral? prvy riadok, ktory by nasiel, nie
Kabaka123 ja viem, rozumiem, všetko mi je jasné, je to logické, preto hľadám spôsob ako to ošetríť, prípadne vyriešiť to inak, jednoduchým spôsobom, vyskúšala som túto funkciu, ktorú poznám, ale nepriniesla mi požadovaný výsledok...musím teda nato ísť inak
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    SUMIFS ?

    ====================

    skuste pozriet, ci tak nejak

    .
    Naposledy upravil excel.sk : 19.05.17 at 10:40
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 nechcem spočítavať, len preniesť údaje, ak vyberiem z rozbaľovacieho menu položku, automaticky sa doplnia ostatné položky

    Vychádzala som z Vašej odpovede.

    http://www.porada.sk/t193871-rozbalo...el-2010-a.html

    Možno som to mala zadať ako súvisiacu otázku.
    ivka70 ale ako ches prenasat dalsie riadky, VLOOKUP najde vzdy len prvy riadok - potom musis jednoznacne definovat kazdy riadok, cize nevyhladavat len cez nazov
    excel.sk ok, tiež som si myslel, že to chcete sčítať, ale myslím, že už rozumiem

    ja by som to riešil cez rozšírený filter, dať do makra, spúšťať tlačidlom, ak by to malo byť úplne automatizované, tak buď cez target, alebo ovládací prvok (nie overovanie údajov) a udalosť change
    Kabaka123 problém je, že keď vyberiem napr. biosyn, tak mi vyberie mi všetky biosyny, nie jeden materiál

    A tiež, keď pridám nový prázdny riadok, tak makro nefunguje...
    pridala som nový súbor do otázky
    excel.sk čo sa týka filtrovania, tak je potrebné spraviť správne kritérium, teda nie OBSAHUJE Biosyn ale ROVNÁ SA Biosyn, spravíte to v bunke M203, dajte tam (aj otestujte, nech vieme) ="="&A203

    čo sa týka zmeny počtu riadkov DB, tak ak máte 2007 a viac riešte to cez objekt Tabuľka, ak 2003 (predpokladám), tak to sa robí napr. pomocou pomenovanej oblasti

    to makro zakaždým najskôr pomenuje DB názvom a potom ten názov použije pri filtrovaní

    ale môžete aj skúsiť: Sheets("pomoc").Range("a:j").AdvancedFilter... teda celé stĺpce A až J

    ešte mala rada, ten riadok 200 na harku KUCH treba dať preč alebo oddeliť prázdnym riadkom, nech sa nedotýka DB
    Kabaka123 aj pri zadaní tejto podmienky, vypísalo všetky Biosyny

    zmenila som aj makro na A:J
    nie je mi celkom jasné, čo mám pomenovať DB, pomoc? alebo kuch?
    už som dopletená ako vianočka

    pridala som nový súbor

    mám excel 2003, aj 2007 (radšj pracujem s 2003)
      zbaliť

    Rozbaľovacie menu, overenie dát, VLOOKUP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.