Zavrieť

Porady

Stravné lístky pri odchode zo zamestnania

Adka
Dobrý podvečer,
chystáme vo firme od 1.augusta zaviesť "dežanérky". Bude to horor, každý je naštartovaný. Lenže ja mám hlavu v smútku, ako to čo najefektívnejšie zorganizovať. 1. augusta chcem každému zamestnancovi dať 22 stravných lístkov, podľa počtu augustových pracovných dní a začiatkom septembra pri nároku na september mu chcem odratávať z tohto nároku dni PN, dovolenky a vôbec neprítomnosti na pracovisku (nemáme kol. zmluvu a zamestnávateľ nechce poskytovať SL za dni dovolenky) , ktoré mal počas augusta. Je to v poriadku?
Druhá vec je čo s lístkami odchádzajúcich zamestnancov, ktorí si neodpracujú príslušný počet dní a napr. v polovici augusta odídu a za neodpracované dni lístky nevrátia? Môžem od nich žiadať plnú náhradu SL ? Teda aj podiel zamestnávateľa?
Ďakujem za rady, viem že sa najdete viacerý, ktorí s tým máte skúsenosti.
Usporiadat
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Stravné lístky za 08/2006 by si mala dať pri výplate v septembri, keď už presne vieš ako kto pracoval a koľko mal dovolenky. Lístky sa nedávajú dopredu, ale tak ako výplata.
Cila
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Diamant
Dobrý podvečer,
chystáme vo firme od 1.augusta zaviesť "dežanérky". Bude to horor, každý je naštartovaný. Lenže ja mám hlavu v smútku, ako to čo najefektívnejšie zorganizovať. 1. augusta chcem každému zamestnancovi dať 22 stravných lístkov, podľa počtu augustových pracovných dní a začiatkom septembra pri nároku na september mu chcem odratávať z tohto nároku dni PN, dovolenky a vôbec neprítomnosti na pracovisku (nemáme kol. zmluvu a zamestnávateľ nechce poskytovať SL za dni dovolenky) , ktoré mal počas augusta. Je to v poriadku? ANO
Druhá vec je čo s lístkami odchádzajúcich zamestnancov, ktorí si neodpracujú príslušný počet dní a napr. v polovici augusta odídu a za neodpracované dni lístky nevrátia? Môžem od nich žiadať plnú náhradu SL ? Teda aj podiel zamestnávateľa? Požadovať vrátenie, ak nie, tak potom plná náhrada lístka.
Ďakujem za rady, viem že sa najdete viacerý, ktorí s tým máte skúsenosti.
Odpoveď zvýraznená.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Cila
Stravné lístky za 08/2006 by si mala dať pri výplate v septembri, keď už presne vieš ako kto pracoval a koľko mal dovolenky. Lístky sa nedávajú dopredu, ale tak ako výplata.
Cila
Nesúhlasím, potom by si zamestnávateľ za 8 mesiac nesplnil povinnosť zabezpečiť stravovanie.
0 0
Diamant Diamant

Diamant je offline (nepripojený) Diamant

Adka
Ďakujem benka, cila.
Zamestnancom chcem stahnuť za stravné lístky normálne v augustovej výplate, ktorú odvádzam začiatkom septembra.
Čiže prvého augusta dostanú nárok na mesiac august a vo výplate za august im ich uplatním, no a 1.septembra dostanú nárok na pracovné dni v septembri mínus neprítomnosť v auguste.
0 0
monika-s monika-s

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

ja fungujem už 2 roky tak, ako si to naplánoval/a Diamant.

Napr. lístky na august dám dopredu, t.j. okolo 5. augusta /lebo vtedy mám už spracovanú aj dochádzku za júl/ nasledovne:

predpokladaný počet odprac. dní v auguste:
22 /ak viem o nejakej celozávodnej dovolenke dám lístkov menej/

počet dní neprítomnosti v práci v júl /napr. 5/,

zamestnancovi odovzdám 17 lískov. Zamestnanec mi podpíše, že prevzal lístky na august a tieto potom budú predmetom zrážky zo mzdy vo výplate za august.

Pokiaľ ideš dávať lístky 1x, ja by som teraz na dochádzku predchádzajúceho mesiaca nepozerala, až v nasledujúcom.

Čo sa týka odchádzajúceho zamestnanca, jednoducho mi tie neoprávnené lístky vráti, alebo uskutočním zrážku zo mzdy v plnej hodnote lískov.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Prepáč, nechcela som Ťa pomýliť, vo firme, ktorú som prebrala to majú zaužívané takto. Má to logiku čo píšeš ale je to viac komplikované.
Cila
0 0
Diamant Diamant

Diamant je offline (nepripojený) Diamant

Adka
Ďakujem za názory aj odobrenie.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

U nás to funguje už 8 rokov nasledovne. Od 1. augusta si zamestnanci chodia kupovať stravné lístky. U nás si ich kupujú za hotové, čiže nepraktizujeme strhavánie sumy stravných lístkov vo výplate. Keď v septembri urobím mzdy zrátam dni, v ktorých má zamestnanec nárok na stravný lístok. K zoznamu koľko som predala lístkov si do ďalšej kolónky pripíšem na koľko mal skutočne nárok a vypočítam rozdiel, koľko stravných lístkov mu má zostať, resp. na koľko má ešte nárok. Môže sa stať, že zamestnanec mal 5 dní PN /dovolenku/ , v tom prípade mu tých 5 lístkov odrátam z nároku na ďalší mesiac. Môže však nastať aj prípad, kedy zamestnanec odpracuje viac ako 11 hodín /par. 152 ods.2 ZP/ vtedy mu vznikne nárok na ďalší lístok, ktorý mu prirátam.
Ak zamestnanec končí PP a má "naviac" lístky, vyžiadam ich od neho. Ak nemá, kúpi si od kolegov, ak nie zaplatí plnú cenu lístka.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tiež dávam lístky na mesiac popredu, potom v ďalšom odčítam. Ak v priebehu mesiaca zamestnanec odíde, z výplaty mu strhnem plnú sumu za lístky, ktoré nemal dostať. Funguje to a nikto zatiaľ nemal námietky.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Čo sa týka odchádzajúceho zamestnanca, jednoducho mi tie neoprávnené lístky vráti, alebo uskutočním zrážku zo mzdy v plnej hodnote lískov.[/quote]

a pokiaľ viem na začiatku mesiaca, že ide preč tak mu dám na koľko má nárok
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Ako sa nakupujú stravné lístky?/ dežanérky/ Čo nám prišli ponuky od firiem, tak sa mi to zdá dosť drahé. Veľa poplatkov a pod. Ďakujem
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ewap
Ako sa nakupujú stravné lístky?/ dežanérky/ Čo nám prišli ponuky od firiem, tak sa mi to zdá dosť drahé. Veľa poplatkov a pod. Ďakujem
Na internete si vyhľadáš dodávateľa a ohlásiš sa ako záujemca. Osloví Ťa dealer, príde za Tebou, podpíšeš zmluvu, kúpiš lístky (hodnota v akej by mali byť bola na Porade rozoberaná), používaš.
Odmena stravovacej spoločnosti "dežanér" je tuším 4%.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

anmary
U nás to funguje už 8 rokov nasledovne. Od 1. augusta si zamestnanci chodia kupovať stravné lístky. U nás si ich kupujú za hotové, čiže nepraktizujeme strhavánie sumy stravných lístkov vo výplate. Keď v septembri urobím mzdy zrátam dni, v ktorých má zamestnanec nárok na stravný lístok. K zoznamu koľko som predala lístkov si do ďalšej kolónky pripíšem na koľko mal skutočne nárok a vypočítam rozdiel, koľko stravných lístkov mu má zostať, resp. na koľko má ešte nárok. Môže sa stať, že zamestnanec mal 5 dní PN /dovolenku/ , v tom prípade mu tých 5 lístkov odrátam z nároku na ďalší mesiac. Môže však nastať aj prípad, kedy zamestnanec odpracuje viac ako 11 hodín /par. 152 ods.2 ZP/ vtedy mu vznikne nárok na ďalší lístok, ktorý mu prirátam.
Ak zamestnanec končí PP a má "naviac" lístky, vyžiadam ich od neho. Ak nemá, kúpi si od kolegov, ak nie zaplatí plnú cenu lístka.
Vlastný spôsob máme totožný ako v citáte.
Mzdy robíme aj dodávateľsky (čiastočne aj výlučne internetom) a tak súčasťou výstupu býva je aj priebežné vyúčtovanie stravných lístkov, resp. zrážka pri odchode zamestnanca. Tieto mzdy často bývajú tzv. formálne a tak to má svoje špecifiká.
0 0
Danabard Danabard

Danabard je offline (nepripojený) Danabard

Dobré popoludnie. Chcela by som sa opýtať, ako zaúčtovať vrátenie plnej hodnoty stravného lístka, ak zamestnanec odchádza k 31.08. a v auguste mal 6 dní dovolenky. Nechcem to robiť ako zrážku zo mzdy, ale príjem hotovosti do pokladne. Môže to byť aj takto?
predpis vrátky 335/648
úhrada 211/335
Vďaka za radu. Dana
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Danabard
Dobré popoludnie. Chcela by som sa opýtať, ako zaúčtovať vrátenie plnej hodnoty stravného lístka, ak zamestnanec odchádza k 31.08. a v auguste mal 6 dní dovolenky. Nechcem to robiť ako zrážku zo mzdy, ale príjem hotovosti do pokladne. Môže to byť aj takto?
predpis vrátky 335/648
úhrada 211/335
Vďaka za radu. Dana
Ja by som naúčtovala na ten istý účet, ako náklady na stravenku, aby mi sedeli celkové skutočné náklady na stravovanie, teda 335/527AE.
0 0
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

chcem sa spytat ohladne tej predkonatcie vratky stravnych listkov

takze suma strahnuta zo mzdy 331/335

a a potom to rozuctujem takto:?????
335/ 27 euro
/52720 18,10 eur (prispevok zamestnavbatela)
/648001 8,9 eur( kedze mal prispevok zo soc.fondu a jeho predch.mzdy)

Zuzana
0 0
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

prosim o odpoved ma niekto skusenost
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nicolek Pozri príspevok
chcem sa spytat ohladne tej predkonatcie vratky stravnych listkov

takze suma strahnuta zo mzdy 331/335

a a potom to rozuctujem takto:?????
335/ 27 euro
/52720 18,10 eur (prispevok zamestnavbatela)
/648001 8,9 eur( kedze mal prispevok zo soc.fondu a jeho predch.mzdy)

Zuzana
Ak zamestnanec vrátil stravenky, o nákladoch na nich a príspevku zo SF neúčtuješ.
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

SL 55% 527/213
SL zam. 335/213
SL SOc.fond. 472/213

to učtujem cez ID
Naposledy upravil dodo777 : 29.06.09 at 09:57
0 0
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

nejde o vratenie straveniek na 213 ide o financne strhnutie zo mzdy

please
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať