Zavrieť

Porady

Dátum zaradenia automobilu do majetku

Ahojte,
Som mesačný platiteľ DPH.
Obstarala som osobný automobil. Dátum prepisu auta v TP je 6.4.2017. K automobilu sa viažu aj nákllady na nákup peľového filtru a práca zo dňa 6.4.2017 a nákup pneumatík zo dňa 18.4.2017 - k uvedeným položkám mám doklad. Chýba mi však faktúra o nákupe automobilu. Faktúra mi do dnešného dňa nebola doručená, auto sa však už od prepisu použiva na podnikanie.
Možem odpočítať DPH z nákupu filtrov a pneumatík v mesiaci 4/2017 napriek tomu, že nemám ešte faktúru o kúpe auta?
Môžem odpočítať DPH z nákupu auta v 5/2017 s tým, že dátum prijatia faktúry bude napr. 30.5.2017 (začnem urgovať protistranu) a auto zaradím už 6.4?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, môžeš si uplatniť nárok na odpočet. Ak máš doklad , nárok si môžeš uplatniť aj neskôr ako vznikol. Najneskôr v poslednom zdaňovacom období roka.
    Katka41 Čiže bez ohľadu nato, že v účtovníctve nemám auto v majetku (aktuálne) nakoľko nedošla faktúra za jeho nákup môžem si DPH za "opravu" odpočítať, áno?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Aj kúpna zmluva je daňový doklad..

    Dátum zaradenia automobilu do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.