Zavrieť

Porady

Ako označiť v stĺpci bunky, ktorých suma dáva určenú číselnú hodnotu?

Mám stĺpec, v ktorom sú číselné hodnoty. potrebovala by som nájsť spôsob ako označiť v stĺpci bunky, ktorých súčet dáva istú sumu... napr: v bunkách v jednom stĺpci sú čísla 2,7,8,15,20. Spolu to je 52. ja potrebujem nájsť spôsob ako mi excel označí bunky automaticky alebo vzorcom alebo niečo podobné, ktoré dávajú súčet, napr. 17. Ďakujem.
Naposledy upravil enocat : 25.05.17 at 15:10
vicktor Asi bude treba upresnit zadanie. Napr. v tomto priklade je to 2+7+8 alebo 2+15. Potom oznacenie tychto 4 poli <> 17.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    Doplnok riešiteľ - nastaviť napr. vo vedľajšom stĺpci, aby obsahovali celé čísla >=0 a súčasne <= 1. Potom to vynásobiť vždy v riadku dve hodnoty. Výsledok sčítať. Nastaviť cieľovú bunku, kde je rozdiel súčtu a požadovanej hodnoty na 0.

    Označiť cez Podmienený formát, Použiť vzorec na určenie buniek...

    Bunka A17 - požadovaná hodnota
    Bunky C1 - C5 vzorce =A1 * B1 atď.
    Bunka C7 - =SUM(C1:C5)
    Bunka E7 - =A7 - C7

    .

    .
    Naposledy upravil excel.sk : 25.05.17 at 15:50
    porada.PNG  
    format.PNG  
    1/1

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Dobrý deň. Ponúkam (priložené) riešenie (so vzorcami a podmieneným formátom), ktoré je založené na číslach 1 a 2 a prvočíslach (je možné prepísať). List je zamknutý bez hesla a stĺpce C a D sa dajú skryť.
    Naposledy upravil mepex : 26.05.17 at 11:28
    vicktor Pekne riesenie, ale ked si uz vykoumal ten vzorec, tak sa divim, ze hodnoty v stlpci B si dal tak "nahusto".
    Najskor som ich rucne nahodne "rozriedil" a potom nenahodne do B4 zadal =SUM(B$2:B3)+1 a stiahol az nadol.
    Skoda ze Hladane cislo si obmedzill natvrdo.
    Neber toto ako ktitiku, iba poznamocky.
    mepex Neberiem to ako kritiku. Tie čísla nie sú náhodné, ale sú to prvočísla (okrem 1 a 2), čo znamená, že nie sú tam zbytočné ani chýbajúce čísla a do ich súčtu sa dajú spočítať všetky hodnoty. Preto je tam to obmedzenie, ale nie je potrebné (stačí odstrániť overenie údajov), len väčšia hodnota sa nedá vyjadriť (tj. označí všetky a súčet bude menší).

    elninoslov je teraz online elninoslov

    elninoslov
    Makrom sa dajú vypísať všetky kombinácie čísel, ktoré majú požadovaný súčet. Stačí meniť hodnoty stĺpca A a požadovaný súčet v C2. Do stĺpca E nič nevpisovať.

    Ako označiť v stĺpci bunky, ktorých suma dáva určenú číselnú hodnotu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.