Zavrieť

Porady

Odpísanie pohľadávky v JU

Dobrý deň, hľadala som v poradách ale môj prípad som nenašla. Živnostník končí živnosť a v pohľadávkach má jednu neuhradenú z roku 1998. Je možné ju v prípade skončenia nezahrnúť do daňového základu ak sa napríklad obidve strany dohodnú na tom že sa upúšťa od jej vymáhania? Ona reálne nebude nikdy zaplatená preto zvýšenie základu dane o túto sumu by bolo dosť zlé. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Treba skumat zakon platny v 98 roku....hm to je davno...v tedy este neplatila dokonca ani 366 ale 286 zakon myslim to je fakt davno...

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ak vychdzame z §17,8,a s odvolanim sa na §19,2,h,i... tak tvoja pohladavka nespada pod §19,2,h,i... takze podla mojho nazoru musis upravit ZD o tuto pohladavku....

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Nedal by sa využiť § 6 zákona o dani z príjmov? Výška odpusteného dlhu alebo jeho časti podľa odseku 5 písm.d sa zahrnie u dlžníka do základu dane v tom zdaňovacom období, v ktorom bol dlh odpustený.
    Spísala by som dohodu o odpustení dlhu a zároveň túto skutočnosť oznámila DÚ odberateľa.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Tak som pozerala konkrétne, nejde o pohľ. roku 1998 ale roku 2002. V tom období platila 366, a tam som našla §23 ods.12 v súvislosti s §24 písm. s) - tam by sa to nedalo nejakým spôsobom napasovať? Čo poviete?

    Odpísanie pohľadávky v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.